Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-11-23

"Tyle było dni, do utraty sił..."

Jubileusz państwa Malik

Zofia i Wiesław Malik w gronie rodziny i przyjaciół świętowali pięćdziesięciolecie zawarcia związku małżeńskiego. Wiceprezydent Ostrowca Jarosław Górczyński odznaczył dostojnych jubilatów pamiątkowym medalem.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Gdy pięćdziesiąt lat temu, 11 listopada 1959 roku, Zofia Ułanów i Wiesław Malik zawierali związek małżeński, lokalne media pisały o tym wydarzeniu. Jak wspomina Wiesław Malik, w tym samym dniu "tak" powiedziała też jego mama, która drugi raz wychodziła za mąż.

Państwo Malikowie pochodzą z Radomia. W wieku pięciu lat pan Wiesław wyjechał z rodzicami do Sopotu, gdzie spędził dzieciństwo. Do Radomia wrócił dopiero w 1958 roku, a rok później na zabawie karnawałowej spotkał swoją żonę Zofię. Już po pierwszym spotkaniu poczuli, że są sobie przeznaczeni i pobrali się.

Ich ślub odbył się 11 listopada. Wtedy w Polsce nie obchodzono tego święta, jednak państwo Malikowie pochodzili z rodzin o tradycjach patriotycznych i na dzień swojego ślubu wybrali właśnie tę datę.

Państwo Malikowie wychowali trójkę dzieci - Beatę, Roberta i Tomasza - tworząc wspólnymi siłami dom pełen miłości i ciepła. Atmosferę tę w 1974 roku przenieśli do Ostrowca, gdzie zamieszkali. Wkrótce dorosłe dzieci założyły swoje rodziny. Na świat przyszło pięcioro wnucząt. Jubilaci doczekali się też prawnuka Brajana, który ma dziś 9 lat.

Zebrani na uroczystościach przyjaciele państwa Malików wielokrotnie powtarzali, że Zofia i Wiesław są bardzo życzliwymi i uczynnymi ludźmi, nie tylko wobec najbliższych im osób. Na fundamencie miłości zbudowali silny związek, czego owoce zbierają do dzisiaj.

- Rocznice ślubu są obchodzone przez pary radośnie, bo to święto miłości, zaufania i wyrozumiałości oraz oddania. Dziś wasza małżeńska codzienność, trud i poświęcenie są sprawą wagi państwowej. Osoby, które przeżyły w jednym związku pięćdziesiąt lat, są nagrodzone specjalnym medalem przyznawanym przez prezydenta Polski. Na żaden medal nie pracuje się jednak tak długo, 12 850 nocy i dni, przyjmijcie więc gratulacje- mówił wiceprezydent Jarosław Górczyński.

Zanim jednak na piersi naszych jubilatów zawisł medal, Zofia i Wiesław Malikowie podziękowali sobie za te lata wspólnego życia. Bohaterom uroczystości zaśpiewano sto lat i złożono życzenia dalszego, tak wspaniałego, życia.

- Trzeba być bardzo wyrozumiałym, ustępliwym i robić to, co się sobie przysięgało. Czasami rożnie bywało, ale wyszło dobrze- zdradzili Malikowie receptę na długi związek.
/K.Tomala/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 20202 razy,
ostatnio: 2020-11-30 17:55:36
Skomentuj artykuł:
Powrót