Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-10-05

- Hallo Zibi! Tu Miro!

JAKA TEMPORA, TAKI MORES

- Hallo Zibi! Tu Miro! Dzwonię, no wiesz w tej sprawie, co to jej w ogóle nie miało być, a zrobiła się z tego jakaś pie...na afera hazardowa. Po coś obiecywał Ryśkowi, że załatwiłeś wszystko na dziewięćdziesiąt procent? Na dodatek wkręciłeś nie tylko mnie ale i Grześka! Jakiego Grześka ? No, proszę cię, to nie konferencja prasowa, nie musisz pocić się i ściemniać, tylko gadaj otwartym tekstem. Dobrze wiesz, że chodzi o tego Grześka, co takich rzeczy nie wybacza. Jemu podpaść, to jeszcze gorzej jak sfaulować Donaldo na boisku!
- Miro słuchaj! Donaldo właśnie mnie sfaulował. Wywalił mnie ze składu na ławkę rezerwowych. Kapujesz, mnie kapitana drużyny, PO tylu latach ofiarnej i skutecznej gry. Tak się nie robi z kumplami! Zresztą co to za śmieszna afera? Te głupie pół miliarda z automatów na twoje sportowe zabawki, no śmiech po prostu. Rysiek co wieczór taką forsą w swoich kasynach obraca, a tu mnie jakieś cymbały czy raczej "cebeały" namierzają jak żonę Pazury. Maniery rodem z IV RP! Nawet Jolkę, tę od Olka chcieli zapudłować za to, że ponoć na lewo chatę w Kazimierzu sobie kupiła. A w końcu okazało się, że to nie ona, tylko niejaki Tomek Małecki z CBA jest obecnie jej właścicielem!

- Masz rację Zibi, ale ze mną też jest kiepsko. Kto wie, czy we wtorek nie pożegnam się ze stanowiskiem. Siedzę se spokojnie u Obamy na wakacjach, a tu telefony jakieś gwałtowne żebym natychmiast wracał do kraju i wyjaśniał dlaczego jakieś papierki raz podpisuję a raz wycofuję, albo czy córkę Ryśka mam na etacie. Aferę hazardową PiSmaki z "Rzepy" wymyśliły a ty tu teraz kombinuj człowieku co gadać, żeby reszty kumpli nie wsypać i nie dopuścić do totalnej rozpierduchy. Zresztą i tak wszystko zależy od Donaldo, albo nam uratuje d..y, albo wystawi na ich publiczne skopanie.

- Ale przyznasz Miro, że chociaż Jędruś jest sprawiedliwy i od razu osądził, że jesteśmy niewinni. To był najszybszy proces świata: dziś zarzut- dziś uniewinnienie. To jednak prawda, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie! A propos przyjaciół, co tam u Ryśka?

- Wszystkie Ryśki to fajne chłopy! Aby i nasz się takim okazał, bo jak zacznie sypać on, albo ten drugi, no wiesz ten Jasiek, to będziemy mieli taką aferę, że ta Rywinowa przy niej to pikuś.

-Pan Pikuś! - znienacka w słuchawkach obu rozmówców zabrzmiał obcy głosik, niewykluczone że wspomnianego wyżej Tomka Małeckiego.
//

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12369 razy,
ostatnio: 2020-08-11 14:37:20
Skomentuj artykuł:
Powrót