Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-10-05

Spotkanie znanych Ostrowczan

Wspominali i debatowali o przyszłości miasta

3 października w restauracji "Pod parowozem" odbył się kolejny zjazd znanych ostrowczan. "Było to już trzecie spotkanie ludzi nauki, kultury, ludzi, którzy osiągnęli wysoki status zawodowy. W Ostrowcu spędzili jakąś część życia, są związani z naszym miastem wspomnieniami i nadal nie jest im obojętny los Ostrowca. Możemy korzystać z ich wiedzy, doświadczenia i być może przenieść pewne koncepcje, rozwiązania na rodzimy grunt. Taka właśnie jest idea zjazdów" - powiedziała Aneta Pierścińska-Maruszewska, jedna z organizatorek.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Na zaproszenie prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Wilczyńskiego, Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości, a także niedawno powstałego Ostrowieckiego Towarzystwa Naukowego odpowiedzieli m.in. posłowie Zbigniew Pacelt i Jarosław Rusiecki, prof. Konstanty Skalski, prof. Józef Portacha, prof. Jerzy Nowocień, prof. Janusz Schabowski, mgr inż. Roman Duda, gen. Zbigniew Galec, gen. Jerzy Słowiński, płk. Marek Szczypkowski, adwokat Jerzy Sieklucki, publicysta Zbigniew Puławski. Spotkanie prowadzili rektor WSBiP prof. Stanisaw Zaborniak i prezes OTN dr Aneta Pierścińska-Maruszewska.

Prezydent Jarosław Wilczyński i wicestarosta Andrzej Kryj zapoznali gości z podjętymi działaniami miasta i powiatu w ciągu ostatniego roku, bo tyle minęło od ostatniego zjazdu znanych ostrowczan, a dyrektor Elżbieta Baran podzieliła się refleksjami na temat inicjatyw, jakie podejmuje Miejskie Centrum Kultury. Wystąpienia te zaowocowały ożywioną dyskusją, co utwierdza w przekonaniu, że tego typu inicjatywy są zasadne. Poruszane problemy koncentrowały się wokół rozwoju gospodarczego miasta i powiatu, zwrócono uwagę także na promocję regionu oraz wysoki poziom kultury i edukacji. Niektórzy z zaproszonych gości wysunęli konkretne propozycje, jak np. powołanie oddziału stowarzyszenia inżynierów i techników przemysłu materiałów budowlanych, a także możliwości wykorzystania energii ścieków i śmieci miejskich. Po merytorycznej dyskusji przyszedł czas na ucztę dla ciała. W kameralnym gronie długo wymieniano poglądy i wspominano. Zaproszeni goście otrzymali upominki od Urzędu Miasta i Miejskiego Centrum Kultury. "Dzisiaj nasze stowarzyszenie powiększyło się o kolejnych członków. To cieszy i liczę, że inicjowane przez nas przedsięwzięcia spotkają się z uznaniem społeczeństwa" - skomentowała prezes A. Pierścińska-Maruszewska.

Informacje na temat znanych ostrowczan są umieszczane na stronie internetowej www.wsbip.edu.pl w zakładce znani ostrowczanie.
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12116 razy,
ostatnio: 2020-06-03 13:31:20
Skomentuj artykuł:
Powrót