Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-09-30

Muzyka to ich życie

Rozśpiewany przegląd

Ostrowiec był gospodarzem VII edycji Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych "Z muzyką przez życie". Na scenie kina "Etiuda" wystąpiło 25 zespołów z całej Polski. Nasze miasto po raz pierwszy reprezentowały wszystkie jednostki pracujące na rzecz niepełnosprawnych.
Ogólnopolskie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych "Z Muzyką przez życie" to impreza dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, inspirująca do poszukiwań wartościowego i ciekawego repertuaru oraz form jego prezentacji. Celem przeglądu jest m.in. promowanie i rozwój talentów artystycznych osób niepełnosprawnych, motywowanie istniejących zespołów do poszerzenia repertuaru, rozwijanie umiejętności wykonawczych w zakresie śpiewu solowego i zespołowego, a także tworzenie nowych zespołów, integracja środowiska osób niepełnosprawnych oraz zwiększanie poczucia własnej wartości i poprawy samooceny osób niepełnosprawnych.

Z roku na rok na przegląd przyjeżdżają niepełnosprawni artyści z coraz bardziej odległych zakątków naszego kraju. W tegorocznej edycji na scenie widowiskowej kina "Etiuda" zaprezentowały się zespoły z Kałkowa-Godowa, Końskich, Lublina, Niemienic, Skarżyska-Kamiennej, Sokółki, Starachowic, Sulejowa, Śmiechowic, Świdnika, Tarnobrzega, Zawady Uszewskiej i Zochcinka. Nasze miasto po raz pierwszy reprezentowali wykonawcy ze wszystkich jednostek pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych. Swoje umiejętności zaprezentowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej ul. Iłżecka i Rzeczki, Pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej przy ul. Grabowieckiej i w os. Słoneczne, Środowiskowych Domów Samopomocy w os. Pułanki i przy ul. Focha, Zakładu Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego oraz Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej. Wszyscy uczestnicy udowodnili, że drzemie w nich ogromna wrażliwość, a muzyka to ich prawdziwa pasja.

Po raz kolejny impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "Szansa" okazała się "strzałem w dziesiątkę", dostarczając wielu wzruszeń, zarówno artystom, jak i zgromadzonej publiczności.
/K. Fałdrowicz /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10782 razy,
ostatnio: 2020-07-10 13:00:43
Skomentuj artykuł:
Powrót