Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-09-30

Piknik z klimatem

Podsumowano akcję "Sprzątania Świata"

Tydzień "Sprzątania Świata" w Ostrowcu zakończył się wielkim piknikiem ekologicznym, który odbył się na terenie PP nr 21. Organizatorzy nie spodziewali się tak wielkiego zainteresowania mieszkańców.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Organizatorami "Pikniku z klimatem", będącego finałem tygodnia ekologicznego w Ostrowcu były Przedszkole Publiczne nr 21 na os. Stawki oraz Centrum Edukacji Ekologicznej, działające przy Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych w Ostrowcu. Honorowy patronat nad akcją objął prezydent Jarosław Wilczyński.

- Centrum Edukacji Ekologicznej zajmuje się działaniami ekologicznymi w naszym mieście. Dziś jest współorganizatorem tego pikniku. Na ich stoisku możemy znaleźć materiały promujące działania ekologiczne w naszej gminie. Akcja "Sprzątania Świata" kończy się dziś, więc wyniki zbiórki śmieci nie są jeszcze znane. Również dziś ostatnie gimnazjum wzięło udział w warsztatach w Janiku, podczas których uczniowie mięli okazję zapoznać się z tym, jak działa wysypisko śmieci i co należy robić, aby śmieci nie przybywało- mówił podczas pikniku Jan Malinowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych.

Jedną z atrakcji ekologicznej imprezy był pokaz rozdrabniarki do śmieci, która na oczach uczestników pikniku zamieniła stos mebli w górę wiór. Jednak to nie koniec atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy.

- Impreza w naszym przedszkolu wpisała się już na trwałe w akcję "Sprzątania Świata" w naszym mieście. Od dawna prowadzimy działania ekologiczne, a dzisiejszy piknik podsumowuje akcję. Dzieci z tej okazji przygotowały program artystyczny- mówiła Salomea Broda, dyrektor PP nr 21.

Już na samym początku "Pikniku z klimatem" przedszkolaki zaprezentowały krótki program poetycko-muzyczny, podczas którego zebranym wyjaśniły, jak powstaje chleb. Swoim występem imprezę uświetniły też panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bałtowa i Nowej Słupi oraz zespół Starmax.

- Na dzisiejszym pikniku Nadleśnictwo Ostrowiec rozdaje sadzonki drzew. W zamian za cegiełki w postaci makulatury i innych surowców wtórnych uczniowie otrzymali kupony na drzewka, które u nas wymieniają już na rośliny- mówił Mirosław Ziółkowski zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Ostrowieckim.

Jak zwykle największymi atrakcjami dla najmłodszych były wozy strażacki i policyjny, do których dzieci mogły wejść i dotykać do woli ich wyposażenia. Przedszkolaki wzięły też udział w loterii.
/K. Tomala/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11421 razy,
ostatnio: 2020-07-10 19:35:31
Skomentuj artykuł:
Powrót