Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-09-21

W Częstocicach potrafią się bawić

Sportowy miesiąc z FMO 2009

Na boisku piłkarskim obok Muzeum w Częstocicach odbył się festyn sportowo - rekreacyjny w ramach "Sportowego miesiąca z FMO 2009". Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców osiedla, którzy pokazali, że bawić się potrafią.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W ramach festynu rozegrano turniej piłkarski o puchar posła Zbigniewa Pacelta. W zmaganiach piłkarskich wzięło udział 10 zespołów. Zwyciężyła drużyna FC Częstocice, która w finale pokonała zespół Błyskawice. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Sebastian Krakowiak. Najlepszym strzelcem Marcin Kiljański. Za najlepszego bramkarza uznano Olafa Mazura. Turniej sędziowali Tadeusz Pery i Tomasz Radowiecki.

Na specjalnie wytyczonej trasie zorganizowano również konkurencję biegową. Na starcie stanęło kilkadziesięcioro dzieci. Sędzią zawodów biegowych był pan Grzegorz Dominik. Najlepszych dekorował poseł Zbigniew Pacelt.

Mieszkańcy mogli podziwiać pokaz rycerski zaprezentowany przez Chorągiew Rycerską Ziemi Staszowskiej. Świętokrzyscy rycerze zorganizowali dla dzieci wiele konkursów. Zaprezentowano również pokaz sprzętu gaśniczego oraz udzielania pierwszej pomocy. Festyn uświetnił dziecięcy zespół "Niby nic" z Ćmielowa. Niespodzianką wieczoru był występ zespołu hip-hopowego z Częstocic. Uczestnicy skosztowali harcerskiej grochówki oraz smacznych kiełbasek z grilla.

Na zakończenie mieszkańcy podziwiali pokaz sztucznych ogni przygotowany przez Pana Zbigniewa Skwirowskiego i sklep "Pirat" z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Marcina Jabłońskiego, mieszkańca Osiedla Stawki, oraz firmy "Drogowiec", którzy wsparli organizacyjnie festyn. Podziękowania za pomoc w organizacji turnieju kierowane są również pod adresem Rady Osiedla Częstocice oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św.

Akcję "Sportowy miesiąc z FMO 2009" wspierają również MSiT RP, radny powiatowy Robert Minkina, Rangers Security.

Patronat medialny nad projektem objęły Wiadomości Świętokrzyskie.
/J. Słodkiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11746 razy,
ostatnio: 2020-07-14 18:15:43
Skomentuj artykuł:
Powrót