Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2005-07-05

Są jak żywioł

Nagrodzone w Opolu

Miały energię, miały pomysł na występ i mają potencjał, jakiego polskiej scenie potrzeba i dlatego wygrały - tak mówiła o nich przewodnicząca jury na tegorocznym festiwalu w Opolu - Kora Jackowska.

Zespół NANA, czyli Ilona Rybak, Kasia Rymar, Ala Kwiatkowska oraz siostry Ela i Monika Cieluch gościły w sobotę na "Świętokrzyskim Pikniku Jurajskim" w Bałtowie.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
- Zwyciężyłyście w koncercie "Debiutów" na 42. Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu 2005. Co czułyście w momencie ogłoszenia werdyktu jury?

- To był szok. Stałyśmy jak zamurowane, a łzy same leciały nam z oczu. To było tak niesamowite uczucie, że trudno je opisać.


- Oprócz was w konkursie brało udział jeszcze 9 wykonawców. Myślałyście chociaż przez moment, że okażecie się najlepsze?

- Wierzyłyśmy w siebie i miałyśmy na to nadzieję. Miałyśmy jednak kilka swoich typów, o których byłyśmy święcie przekonane, że wygrają.


- Dlaczego wybrałyście akurat piosenkę Danuty Rinn "Gdzie ci mężczyźni"?

- Bo cztery dziewczyny szukają przecież fajnych mężczyzn! (śmiech) Wzięłyśmy na swoje barki duże ryzyko, bo jako jedyna grupa wystąpiłyśmy z coverem. Utwór został bardzo ciekawie zaaranżowany, i dzięki temu różnił się mocno od oryginalnego wykonania.


- Na co planujecie przeznaczyć 10 tysięcy zł, które otrzymałyście za zwycięstwo w Opolu?

- (śmiech) Na wesołe miasteczko!


- Podobno miałyście je wydać na wyjazd ze swoimi muzykami do niemieckiego Hyde Parku?

- I pojedziemy. Wiadomo, że nie wydamy tam wszystkiego. Zostawimy sobie trochę na własne przyjemności.


- Nie boicie się, że zwycięstwo w Opolu może wam nie pomóc w karierze jak to miało miejsce w przypadku laureatów z minionych lat? Czy ktoś będzie za dwa lata pamiętał o zespole Nana?

- Trochę się tego boimy, ale będziemy robić wszystko, żeby tak się nie stało. Będziemy trzymać rękę na pulsie i nie pozwolimy, żeby o nas zapomniano.


- Macie na koncie jakieś inne sukcesy?

- Jeszcze jako solistki wygrywałyśmy ogólnopolskie festiwale młodych talentów, ale co to wszystko znaczy przy Opolu...


- Razem śpiewacie i tańczycie od 3 lat.

- Ale znamy o wiele, wiele dłużej. Wszystkie jesteśmy ze Stargardu Szczecińskiego.


- W Opolu byłyście we cztery, a dziś, w Bałtowie jest z wami jeszcze jedna dziewczyna.

- Ala chwilowo miała inne zajęcia i niedawno wróciła do zespołu.


- Gracie wiele koncertów. Jak się czujecie na scenie?

- O wiele lepiej niż kiedyś, mamy teraz większą pewność siebie. Podczas występów dajemy z siebie bardzo dużo, a publiczność bardzo fajnie nas za to odbiera.


- Występowałyście przed m.in. Ich Troje, Golec uOrkiestrą i Cezarym Pazurą. Miałyście tremę?

- Nie, to oni się nas bali. (śmiech) Ostatnio poprzedzałyśmy też koncert In-Grid. Ale tak naprawdę nie odczuwamy czegoś takiego jak trema.


- W marcu nagrałyście swoją płytę "NANA vol. 1" z coverami znanych hitów.

- Nie została oficjalnie wydana. Byłoby to kompletnie pozbawione sensu, żebyśmy po Opolu promowały album z przeróbkami cudzych przebojów. Ten krążek będzie sprzedawany wyłącznie dla reklamy naszego zespołu, przy okazji różnych imprez.


- Kiedy planujecie więc wydać autorską płytę?

- Ukaże się jesienią. Muzykę na nią skomponują muzycy z Yago, zespołu, który towarzyszył nam w Opolu. Za to pisaniem tekstów zajmiemy się już same.


- Jakie jesteście na co dzień?

- Takie szalone jak na scenie, ale tylko w pozytywnym tego słowa znaczeniu.


- Plany na przyszłość?

- Przeżyć życie całkowicie w pełni, skończyć studia, które rozpoczęłyśmy, założyć rodziny... Naprawdę to jednak wolimy nic nie planować, bo od zawsze byłyśmy spontaniczne. Często bywa tak, że z planów nic nie wychodzi, więc lepiej nie zapeszyć - co ma być to będzie i już!

Dziękuję za rozmowę.
/M. Godlewska/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 20837 razy,
ostatnio: 2020-10-22 01:02:07
Skomentuj artykuł:
Powrót