Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-08-10

Bezpieczne i zdrowo podczas wakacji

Piknik edukacyjny na bałtowskiej "Okręglicy"

Uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy Bałtów uczestniczyli w pikniku edukacyjnym w ramach akcji "Bezpieczne wakacje 2009", który odbył się w ubiegłą niedzielę na bałtowskiej "Okręglicy".
- Wakacje to okres upragniony i wyczekiwany przez dzieci, to również czas wyjazdów, zabaw i laby. Troską ludzi dorosłych jest takie zorganizowanie wolnego czasu naszym pociechom, aby wszystkie całe i zdrowe, silne i wypoczęte rozpoczęły pierwszego września naukę- mówi Joanna Grabska, dyrektor SP w Okole.- Mając na uwadze dobro dzieci, zorganizowaliśmy ten piknik we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy w Kielcach oraz Urzędem Gminy w Bałtowie, a także w partnerstwie z KRUS w Opatowie i Ostrowcu Św., Komendą Wojewódzką i Powiatową Policji, Państwową Strażą Pożarną w Ostrowcu Św. i bałtowską biblioteką.

Impreza miała na celu uświadomienie dzieciom źródeł zagrożeń w miejscu ich przebywania w czasie wakacji, a także wypracowanie modelu odpowiednich zachowań w sytuacji zagrożenia.

- Bezpieczeństwo najmłodszych stawiam nawet przed edukacją. Nie ma nigdy za dużo przypominania o nim dzieciom, szczególnie podczas wakacji. Dzieci z terenów wiejskich, szczególnie w czasie żniw muszą wiedzieć, gdzie mogą wejść, a gdzie im kategorycznie nie wolno. Dlatego bardzo cieszy mnie ta inicjatywa i to, że są szkoły, dyrekcje i nauczyciele chętni do podejmowania takiej tematyki- podsumowała niedzielną imprezę Małgorzata Muzoł, Świętokrzyski Kurator Oświaty.- Często słyszymy, że nauczyciele wołają tylko o podwyżki. Dzisiejsza impreza jest dowodem na to, że są oni zaangażowani i tam, gdzie powinni być ze swoimi uczniami, tam są.

W ramach pikniku odbyło się wiele zabaw i gier edukacyjno - rekreacyjnych, a także tematycznych quizów. Przedstawiciele placówek KRUS oraz Państwowej Inspekcji Pracy z Kielc poinformowali o tym, co stanowi dla dzieci największe niebezpieczeństwo w gospodarstwach rolnych. Przedstawiciele straży pożarnej z kolei opowiedzieli o najczęstszych przyczynach pożarów w budynkach mieszkalnych i urządzili pokaz sprzętu gaśniczego. Przyczyny wypadków dzieci w domu, na podwórku i w ruchu drogowym wskazali funkcjonariusze ostrowieckiej Komendy Powiatowej Policji. O tym, jak udzielać pierwszej pomocy, informowali przedstawiciele PCK i służb medycznych. W ramach imprezy odbyła się również wystawa prac plastycznych "Bezpieczne podwórko moich marzeń", a także prezentacje artystyczne poszczególnych szkół z gminy Bałtów.
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9533 razy,
ostatnio: 2020-10-21 23:19:07
Skomentuj artykuł:
Powrót