Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-08-17

Przez Lasy Iłżeckie

Na dwóch kółkach

Traktem iłżeckim podążali na dwóch kółkach uczestnicy niedzielnego rowerowego spaceru krajoznawczego, jaki odbył się 9 sierpnia.
W ramach rowerowych spacerów krajoznawczych organizowanych przez Klub Turystyki Rowerowej przy Oddziale PTTK im. Mieczysława Radwana 9 sierpnia odbyła się impreza na dwóch kółkach traktem iłżeckim. Jej pierwszy punkt stanowiła Kaplica.

- Do niedawna była to nazwa nieistniejącej wsi, położonej na skrzyżowaniu dawnych traktów. Stoi tu gotycka kaplica p. w. św. Katarzyny z XV w., która w przeszłości pełniła rolę punktu granicznego dóbr biskupich klucza ilżeckiego i kunowskiego. Była ona niemym świadkiem potyczki z czasów powstania styczniowego- mówi przewodnik świętokrzyski, Krzysztof Kucharski.

Z Kaplicy pojechali do Piotrowego Pola, dawnej wsi spacyfikowanej we wrześniu 1944 r. przez Niemców. Dalszą trasę rowerowego spaceru krajoznawczego wyznaczyły następujące miejscowości: Borsuki, Dubrawa, Grabowiec, Kochanówka, Sienno. Przez Sarnówek z wynikiem 65 km na licznikach powrócono do Ostrowca.

W rowerowym spacerze krajoznawczym wzięli udział: Jadwiga Gruszczyńska, Grażyna Heba, Jadwiga Jezierska, Halina Kotowska, Tamara Szczepanowska w roli prowadzącej, Kazimierz Banaczek, Andrzej Gatkowski, Krzysztof Kucharski i Jerzy Szczepanowski.
/M. Bryła-Mazurkiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10496 razy,
ostatnio: 2020-10-20 17:43:12
Skomentuj artykuł:
Powrót