Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-08-10

Święto ćmielowskich ceramików

Zaśpiewał Zbigniew Wodecki

Pracownicy Zakładów Porcelany Ćmielów po raz kolejny świętowali tradycyjny Dzień Ceramika. Niedzielny festyn z tej okazji wypełniło mnóstwo atrakcji. Gwiazdą wieczoru był Zbigniew Wodecki.
Od wielu lat w pierwszy weekend sierpnia obchodzone jest święto Zakładów Porcelany "Ćmielów", największego ćmielowskiego przedsiębiorstwa, mające na celu kultywowanie długiej tradycji ceramików. Nie inaczej było i w tym roku. Z okazji Dnia Ceramika na Stadionie Leśnym "Świt" odbył się festyn rodzinny. Zanim jednak rozpoczęła się zabawa z życzeniami dla całej załogi, wystąpili przedstawiciele władz samorządowych i zaproszeni goście, m.in. burmistrz Jan Kuśmierz, który jednocześnie odczytał list od posła Andrzeja Pałysa, Marianna Gierczak - przewodnicząca Rady Miasta w Ćmielowie i przedstawiciel posła Jarosława Rusieckiego.

- Święto Ceramika nierozerwalnie wiąże się z Zakładami Porcelany "Ćmielów". Ubiegły rok był bardzo ciężki i bardzo trudny. Serdecznie dziękuję panu burmistrzowi, bo gdyby nie jego pomoc, wspólne rozmowy ze związkami, bez wsparcia finansowego ze strony gminy nie udałoby się nam przetrwać tej najgorszej chwili- mówiła wiceprezes zarządu zakładu, Inga Kamińska.- Burmistrz jest gospodarzem, który dba nie tylko o inwestycje, ale i o ludzi, bo dla 400 miejsc pracy zdecydował się poczekać na pieniądze, wolał, żeby poszły one na wypłaty dla naszych pracowników. Dzięki podobnym zachowaniom związków zawodowych, które bardzo merytorycznie dyskutowały o bycie zakładu, dzisiaj możemy świętować, bez stresu, że istnienie zakładu jest zagrożone. To dla mnie niezwykły zaszczyt, że mogę zarządzać tak ogromnym zakładem, największym w Ćmielowie i drugim co do wielkości w naszym powiecie.

Po części oficjalnej, którą poprzedził spektakl dla najmłodszych "Stoliczku nakryj się", na scenie zaprezentowali się podopieczni ćmielowskiego Domu Kultury. Wśród nich nie zabrakło tegorocznych laureatów złotych i brązowych "Jodeł" - zespołu "Niby Nic" i solistki Wiktorii Pongowskiej. Około godz. 19 na scenie pojawił się wszystkim znany i lubiany Zbigniew Wodecki, który z wrodzoną galanterią wyśpiewał swoje największe przeboje, porywając do zabawy licznie zgromadzoną publiczność. Po koncercie gwiazdy wieczoru rozpoczęła się zabawa taneczna, której rytm wyznaczył DJ Dekar. Impreza zakończyła się imponującym pokazem sztucznych ogni.

Organizatorami festynu byli Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie, Zakłady Porcelany " Ćmielów", Komisja Zakładowa NSSZ "Solidarność", Związek Zawodowy Pracowników ZP "Ćmielów" sp. z o.o. oraz Dom Kultury im. Witolda Gombrowicza.
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9376 razy,
ostatnio: 2020-10-22 01:20:41
Skomentuj artykuł:
Powrót