Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-08-17

Szlakiem doliny rzeki Kamiennej i nie tylko...

W ramach cotygodniowych niedzielnych wycieczek na dwóch kółkach ostrowiecki Klub Turystyki Rowerowej PTTK zorganizował kolejną w tym sezonie wycieczkę kolejowo- rowerową. Odbyła się ona 9 sierpnia i na długim odcinku wiodła doliną rzeki Kamiennej.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Grupka miłośników turystyki rowerowej z Klubu Turystyki Rowerowej przy Oddziale PTTK im. Mieczysława Radwana wyruszyła w trasę z dworca PKP w Skarżysku- Kamiennej, do którego dotarła pociągiem. Za drogowskaz posłużyła im dolina rzeki Kamiennej, wzdłuż której jechali. Zaprowadziła ich do Wąchocka. Tu wycieczkowicze zsiedli ze swych rowerów i ruszyli na zwiedzanie. Oglądali zabudowania opactwa cystersów oraz pamiątkowe tablice poświęcone powstańcom styczniowym oraz twórcom Podziemnego Państwa Polskiego umieszczone na murze klasztornym.

- Po opuszczeniu Wąchocka poruszaliśmy się odcinkiem czerwonego szlaku rowerowego. Dojechaliśmy nim do miejscowości Lipie. Jest to śródleśna wieś, która zasłynęła wieloma wydarzeniami historycznymi z okresu powstania styczniowego oraz II wojny światowej- opowiadają uczestnicy wycieczki.

Kolejnym punktem programu był rezerwat leśny "Rosochacz" położony na terenie Nadleśnictwa Starachowice. Po jego zwiedzeniu na piechotcę nasi turyści wsiedli na rowery i powrócili na trasę. Przez Lubienię, odcinkiem żółtego szlaku rowerowego, dotarli do Połągwi, a stąd do Boru Kunowskiego- rodzinnej miejscowości gen. Tadeusza Ludwika Piskora.

Wycieczka zgromadziła dwanaście osób, którzy na rowerach pokonali trasę długości 74 km. Byli to: Izabela Moroń, Lidia Tworzewska, Jadwiga Uchańska, Agnieszka Wesołowska, Iwona Winiarska, Kazimierz Karcz, Krzysztof Karpiński, Zbigniew Kotwica, Tadeusz Krawętkowski, Wojciech Uchański, Jan Wesołowski, Stefan Zarzycki.
/M. Bryła-Mazurkiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10261 razy,
ostatnio: 2020-10-20 15:07:16
Skomentuj artykuł:
Powrót