Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-05-31

Wyśpiewała "Srebrną Nutkę"

Dobra passa Olgi Kosiarz

Olga Kosiarz, uzdolniona muzycznie pierwszoklasistka z LO nr I im. Stanisława Staszica wyśpiewała drugie miejsce w XIX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca "Majowa Nutka - Częstochowa 2010". Oprócz festiwalowego trofeum - "Srebrnej Nutki", zaproszono ją do udziału w koncercie galowym w krakowskiej "Piwnicy pod Baranami".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca "Majowa Nutka" to prestiżowa impreza muzyczna, która od początku stawia na promowanie talentu laureatów. Sukces na tym festiwalu nie kończy się na odebraniu nagrody, czy dyplomu, lecz daje szansę zdobycia doświadczenia na europejskich estradach. Potwierdziły to m.in. Patrycja Markowska, czy Alicja Curuś - Bachleda, które debiutowały właśnie w Częstochowie.

Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w dniach 16-17 maja. Pierwszy dzień upłynął pod znakiem przesłuchań ok. 60 wykonawców z Polski, Rosji, Białorusi, Niemiec, Portugalii i Estonii. Wśród utalentowanej młodzieży znalazła się również reprezentantka Ostrowca, podopieczna Ryszarda Góry - Olga Kosiarz, która wykonała utwór "Odkryjemy miłość nieznaną" z repertuaru Alicji Majewskiej odkrywając przed jury swój wielki talent. Tym samym komisja konkursowa postanowiła przyznać Oldze drugie miejsce w kategorii wiekowej 17-20 lat. Oprócz symbolicznej "Srebrnej Nutki" i nagrody rzeczowej, zaproszoną ją, jako gościa do udziału w koncercie galowym XXIII Małopolskiego Festiwalu "Talenty Małopolski 2010" - największego przeglądu śpiewającej i tańczącej młodzieży województwa małopolskiego, który odbędzie się 20 czerwca w krakowskiej "Piwnicy Pod Baranami". Nagrodę tę przyznał juror i współtwórca "Majowej Nutki" - Ryszard Strojec.

Warto dodać, że oprócz sukcesu w Częstochowie Olga w ostatnim czasie zdobyła pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej Opatów 2010 oraz nominację do Świętokrzyskiej Nagrody Muzycznej "Scyzoryki 2010" w kategorii wokalistka, ponadto zakwalifikowała się do finału Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces 2010".
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 21851 razy,
ostatnio: 2020-09-26 15:12:57
Skomentuj artykuł:
Powrót