Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-11-02

Zaskoczyli jurorów i publiczność

Sukces "Suzi De-lla"

Zespół "Suzi De-lla" z Ćmielowa zdobył trzecie miejsce w III Świętokrzyskim Konkursie Zespołów Muzycznych Staszów 2009. Nie był to pierwszy sukces grupy działającej od ponad roku. Za najważniejszy w dotychczasowej artystycznej karierze uznają występ w programie "Mam Talent".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W Świętokrzyskim Konkursie Zespołów Muzycznych w Staszowie wzięły udział zespoły muzyczne z całego województwa świętokrzyskiego, prezentujące różnego rodzaju muzykę. Większość zespołów wystąpiła w repertuarze rockowym.

- Taki właśnie styl zaprezentował zespół popowo-rockowy "Suzi De-lla", reprezentujący powiat ostrowiecki i opatowski. Na festiwalu były zespoły na wysokim poziomie artystycznym, gdyż prawie wszyscy to już doświadczeni muzycy, absolwenci szkół muzycznych z wieloletnim stażem. Jedynie członkowie naszego zespołu to młodzi artyści rozpoczynający dopiero przygodę z muzyką, niejednokrotnie dwa razy młodsi od reszty uczestników- mówi Grzegorz Zieliński, opiekun zespołu.

Czworo członków zespołu związanych jest z kwartetem wokalnym "Niby nic" z Domu Kultury w Ćmielowie. Opiekun "młodych talentów" przyznaje, że publiczność i jury spodziewała się że wystąpią z repertuarem przeznaczonym dla dzieci.

- Nawet gdy zespół przygotowywał się do występu, w sali dało się słyszeć jak młodzież cicho podśpiewywała piosenkę "domowe przedszkole....". Na twarzach członków "Suzi De-lla" nie było irytacji, lecz uśmiech, oni już wiedzieli, że zaskoczą wszystkich. Tak też się stało- powiedział G. Zieliński.

Zespół wykonał trzy utwory. Dla zmyłki występ rozpoczęto piosenką pod tytułem "Dłonie" z repertuaru Majki Jeżowskiej. Potem było ambitnie- piosenki pod tytułem "Wehikuł czasu"- zespołu "Dżem" i "A ty całuj mnie" zespołu "Piersi", które nie pozostawiały wątpliwości, że grupa z Ćmielowa to nie debiutanci.

- Komisja z wielkim skupieniem słuchała zespołu i wymieniała uwagi na ich temat. Jakież było zaskoczenie, gdy przyszła pora na werdykt. Nasz zespół zajął trzecie miejsce- dodaje Zieliński.

Konsultantem artystycznym jest Michał Kosowski instruktor muzyki w Domu Kultury w Ćmielowie.

Zespołu "Suzi De-lla" tworzą Sylwia Zielińska "SUZI" -mieszkanka Piasków Brzóstowskich. Założycielka zespołu gra na gitarze basowej, solowej akustycznej, akordeonie, klawiszach i perkusji, wokalistka z 7 letnim stażem estradowym, ma na swoim koncie kilka własnych kompozycji. Uczennica gimnazjum w Brzóstowej, Państwowej Szkoły Muzycznej w Ostrowcu Św., członek koła muzycznego i Klubu Akustyka w Domu Kultury w Ćmielowie, członek Kwartetu wokalnego "Niby nic".

Urszula Książkiewicz "Ulka" mieszkanka Buszkowic, gra na perkusji, gitarze, wokalistka. Uczy się w gimnazjum w Brzóstowej i Państwowej Szkole Muzycznej w Ostrowcu Św. Należy do koła muzycznego w Domu Kultury w Ćmielowie, członek kwartetu wokalnego "Niby nic".

Konrad Wyroda "Tadzik"- pierwsza gitara zespołu, mieszkaniec Piasków Brzóstowskich, Uczeń gimnazjum w Brzóstowie, członek koła muzycznego w Domu Kultury w Ćmielowie.

Patryk Krajewski "Kraju" mieszka w Opatowie, gra na gitarze, klawiszach, perkusji jest wokalistą. Uczeń Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie, uczeń szkoły muzycznej w Opatowie, członek koła muzycznego w Domu Kultury w Ćmielowie i GOK w Sadowiu, członek kwartetu wokalnego "Niby nic".

Jacek Uchański z Brzóstowej- wirtuoz wokalizy i improwizacji wokalnej, basista. Uczeń szkoły podstawowej w Brzóstowej, członek koła muzycznego w Domu Kultury w Ćmielowie, członek kwartetu wokalnego "Niby nic".

Konrad Krupa- mieszkaniec Szewny. Gitarzysta, basista. Uczęszcza do LO nr 3 i szkoły muzycznej w Ostrowcu Św.

Zespół powstał w listopadzie 2008 roku. W pierwszym składzie znaleźli się: Sylwia Zielińska, Konrad Wyroda, Urszula Książkiewicz, Patryk Krajewski, Kamila Czerwińska, Arkadiusz Czerwiński oraz chórek: Aleksandra Zielińska, Magda Cielebąk, Klaudia Checiak, Monika Chamera.
/G. Misiewicz /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17903 razy,
ostatnio: 2020-07-11 20:02:33
Skomentuj artykuł:
Powrót