Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-10-12

Uczniowie ostrowieckich szkół na finale Turnieju Orlika

Na Warszawskim Torwarze w blasku telewizyjnych kamer stacji TVP Sport odbył się Wielki Finał II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W imprezie - w roli kibiców - uczestniczyło 40 uczniów z ostrowieckich szkół podstawowych wraz z opiekunami.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Wyjazd do stolicy ostrowieckiej grupy uczniów możliwy był dzięki wsparciu Pani Poseł na Sejm RP Marzeny Okły-Drewnowicz.

Na Wielki Finał II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska pojechali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 (II miejsce w eliminacjach wojewódzkich dziewcząt w II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska), Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 7 (najbardziej usportowiona szkoła w gminie Ostrowiec Św.), Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 14 (IV miejsce w eliminacjach wojewódzkich chłopców w II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska).

Po przyjeździe do stolicy dzieci z ostrowieckich szkół zostały zaproszone do zwiedzenia Pepsi Areny - nowego stadionu Legii Warszawa. Od godziny 14 do późnych godzin wieczornych uczestniczyły w Wielkim Finał II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, który rozegrany został w Hali Centralnego Ośrodka Sportu „Torwar”. W finałowych zawodach, których głównymi bohaterami były dziewczęta i chłopcy w wieku 7-13 lat, wziął udział m.in. premier RP Donald Tusk, Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Ryszard Stachurski, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Tomasz Lenkiewicz, posłowie na Sejm RP oraz znani sportowcy (m.in. Jerzy Dudek, Mariusz Czerkawski, Tomasz Majewski) i aktorzy (m.in. Daniel Olbrychski, Andrzej Grabowski). Mecze finałowe przeplatane były występami artystycznymi oraz konkursami dla kibiców. W jednym z nich – Dudek Dance, wzięła udział Natalia Kuziemka, uczennica klasy 5 ze Szkoły Podstawowej Nr 7.
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 50462 razy,
ostatnio: 2022-07-02 06:45:58
Skomentuj artykuł:
Powrót