Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2021-10-11

Michał Jagieło i Rafał Gontarczyk najlepsi na mecie finałowej rundy IX MosirGutwinRun 2021

Szósta runda cyklu "IX MosirGutwinRun 2021 - Maraton i Półmaraton na raty" zakończyła się wygraną Michała Jagieło w biegu na 10km i Rafała Gontarczyka w biegu na 5km. Wśród kobiet najszybciej na mecie zameldowały się Justyna Słowik i Dominika Łukasiewicz, a z trasą marszu nordic walking najlepiej poradzili sobie Remigiusz Woźniak i Aneta Rogala.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Ostatnią rundę zaliczaną do maratonu na raty ukończyło 61 osób. Bieg na ok. 10km wygrał Michał Jagieło (Lubienia, 39:29), przed Norbertem Łojkiem (Ostrowiec Świętokrzyski, 40:18) i Kamilem Klimasem (Katowice, 40:35). Wśród kobiet najlepsza była Justyna Słowik (Ostrowiec Świętokrzyski, 53:10), która finiszowała przed innym ostrowczankami - Kingą Myśliwską (53:10) i Jolantą Stalowską (53:34).

Zobacz: Wyniki biegu na 10km | Zdjęcia z biegu na 10km

W ostatniej biegowej próbie do tegorocznego półmaratonu na raty wzięło udział 107 osób. Bieg na 5km wygrał ostrowczanin Rafał Gontarczyk, który wynikiem 16:34 ustanowił jednocześnie nowy rekord trasy, a w pokonanym polu pozostawił nie byle kogo, bo Sylwestra Lepiarza (Wronów, 16:42). Na trzecim stopniu podium stanął Karol Gębka (Ostrowiec Świętokrzyski, 20:09). Wśród kobiet najlepsza okazała się ostrowczanka Dominika Łukasiewicz (20:38), przed Kingą Jagieło (Lubienia, 22:49) i Justyną Słowik (Ostrowiec Świętokrzyski, 24:35).

Zobacz: Wyniki biegu na 5km | Zdjęcia z biegu i marszu na 5km

Na ostatni spacer z kijkami nordic walking na dystansie półmaratonu na raty w ramach IX MosirGutwinRun 2021 dało się namówić 69 osób. Najszybciej trasę ok. 5km pokonał Remigiusz Woźniak (Ostrowiec Świętokrzyski, 36:31), a tuż za nim na mecie zameldowała się najszybsza kobiet - Aneta Rogala (Ostrowiec Świętokrzyski, 36:47).

Zobacz: Wyniki marszu na 5km | Zdjęcia z biegu i marszu na 5km

Tuż po biegach dorosłych odbyły się też tradycyjne biegi dla najmłodszych, na dystansach od 100 metrów do 1 kilometra.

Zobacz: Zdjęcia z biegów dzieci

Patroni IX MosirGutwinRun 2021

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski - Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Lasy Państwowe - Nadleślictwo Ostrowiec Świętokrzyski Biegam Bo Lubię