Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2019-12-01

Polonia Bytom znów lepsza od KSZO

W drugim meczu 3. serii spotkań o mistrzostwo waterpolowej Ekstraklasy wicemistrz kraju i aktualny wicelider tabeli ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom ponownie okazał się lepszy od beniaminka najwyżej klasy rozgrywkowej KSZO, wygrywając na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim, tym razem 22:8. Podopieczni trenera Roberta Serwina musieli sobie radzić cały mecz bez Igora Szląszkiewicza, który po wideoweryfikacji pierwszego spotkania został decyzją delegata zdyskwalifikowany na jedno spotkanie za brutalny faul. Mecz przebiegał pod dyktando bardziej doświadczonego zespołu gości, który już na minutę przed końcem pierwszej kwarty prowadził 5:0. W ofensywie próbowali odpowiadać rywalom Aleksander Ozga (5 goli) i Maksymilian Krakowiak (3 trafienia), ale to było za mało na dobrze dysponowanego rywala.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

KSZO Ostrowiec Św. - ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom 8:22 (1:5, 3:8, 1:3, 3:6)
Bramki: Aleksander Ozga 5, Maksymilian Krakowiak 3 - Jurij Behen 6, Mateusz Bomba 3, Jakub Struzik 3, Grzegorz Moś 2, Jan Radwański 2, Radosław Paczyna 2, Abbas Tawik Abdelrahman 2, Dawid Cziba 2.
KSZO: Jakub Krawczyk, Jan Skaliński - Sebastian Bartosik, Aleksander Ozga, Jakub Kochański, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak, Kamil Nawodziński, Brajan Nochelski, Maksymilian Walesic, Piotr Kotaś.