Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2020-07-23

Zakończył się tenisowy turniej Gutwin Open 2020

We wtorek 21 lipca zakończył się V Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta - Gutwin Open 2020. Poznaliśmy zwycięzców w pięciu kategoriach - dzieci i młodzież, kobiety, +50, open oraz debel. Mecze były bardzo zacięte, a kibice nie mogli narzekać na brak emocji.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W finale najbardziej prestiżowej kategorii - singla open - Maciej Nowak po zaciętym meczu pokonał Zbigniewa Dąbrowskiego 7/5 7/6. Spotkanie obfitowało w wiele długich wymian, a zawodnicy zademonstrowali wysokie umiejętności techniczne. Trzecie miejsce wywalczył Remigiusz Witek.

W finale debla Maciej Nowak i Remigiusz Witek wygrali z Zbigniewem Dąbrowskim i Rafałem Lipczyńskim 6/3 7/5. W drugim secie Dabrowski i Lipczyński prowadzili już 5/1, jednak rywale potrafili odrobić straty. Trzecia lokata przypadła parze Michal Bartosz / Zdzisław Klusek.

W kategorii dzieci i młodzież zwyciężyła Ola Jopek przed Kubą Jopkiem i Marysią Kozakiewicz. Kolejne miejsca zajęły Kalina Kozakiewicz, Julka Dziewięcka i Radek Jagodziński. Turniej pokazał, że młodzież robi postępy. Mecze stoją na coraz wyższym poziomie i nie brakuje efektownych zagrań młodych adeptów tenisa.

Wśród pań zwyciężyła Agnieszka Lucińska przed Elizą Pytel, Pauliną Glegołą-Madetko i Joanną Targowską.

W kategorii +50 triumfował Andrzej Janik. Kolejne miejsca zajęli Sławomir Pożoga, Dariusz Szczodrak i Paweł Ozimkiewicz.

Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w turnieju oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za współpracę przy organizacji zawodów. Patronami medialnymi imprezy było Radio Ostrowiec i Gazeta Ostrowiecka.