Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-06-29

Na pierwszym treningu tylko Jakub Smolak

      W środę, piłkarze KSZO Ostrowiec Św. spotkali się na pierwszym treningu, który rozpoczął przygotowania zespołu do nowego sezonu. Poza napastnikiem Alitu Ożarów Jakubem Smolakiem - na pierwszych zajęciach nie pojawił się żaden inny nowy piłkarz.


    W treningu uczestniczyło również trzech juniorów KSZO: Klaudiusz Łatkowski, Tomasz Zieliński i Norbert Pater oraz Rafał Wójcik i Tomasz Siczek, którym się skończył okres wypożyczenia do Staru Starachowice.


    Na treningu nie było natomiast piłkarzy, z których usług trener Krzysztof Tochel zrezygnował: Marcina Cabaja, Macieja Dołęgi, Kamila Szarneckiego, Grzegorza Więzika, Vytautasa Karvelisa i Aidasa Preiksaitisa. Był natomiast Jerzy Gąsior, który ma ważny kontrakt z KSZO do 30 czerwca.


    Z piłkarzy kadry pierwszoligowego KSZO nie było w środę Pawła Kapsy (przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 19), Zbigniewa Kowalskiego oraz kontuzjowanego Marcina Kaczorowskiego.


    Wczoraj piłkarze KSZO Ostrowiec Św. mieli dwa treningi. Wraz z zespołem trenowali natomiast Zbigniew Kowalski i Paweł Kapsa.


    Również dzisiaj piłkarze KSZO będą mieli dwa treningi. Pierwszy z nich o 10.30, a drugi o 17.00. Na pierwszym z nich piłkarze rozegrają wewnętrzną gierkę. Będą w niej sprawdzani nowi piłkarze, którzy mają się dzisiaj pojawić w Ostrowcu Św.


    Z kolei jutro piłkarze KSZO rozegrają sparing z beniaminkiem czwartej ligi - Wierną Małogoszcz, a w poniedziałek wyjeżdżają na obóz przygotowawczy do Dębicy, który potrwa do soboty.


    Natomiast działacze KSZO nadal prowadzą rozmowy w sprawie definitywnego transferu Benedykta Noconia (z Groclin Grodzisk Wielkopolski) i Zbigniewa Kowalskiego (z Górnika Łęczna). Oba transfery są bliskie finalizacji.


    - Rozmowy trwają i na pewno ta sprawa zostanie załatwiona pozytywnie, w zasadzie jest to kwestia dogrania technicznego - zapewnia trener-koordynator KSZO Józef Antoniak. - Odnośnie Kowalskiego pewne ustalenia zostały podjęte już wcześniej, natomiast odnośnie Benka wytworzyła się korzystna sytuacja, tak gdzieś na 95 procent. Uważam, że być może do końca tygodnia sprawa zostanie dopięta na ostatni guzik.


    Pewien postęp jest również w rozmowach z GKS-em Bełchatów odnośnie wykupienia z tego klubu Adriana Sobczyńskiego, ale nadal trudno powiedzieć, czy dojdzie do porozumienia.


    KSZO Ostrowiec Św. zainteresowany jest również pozyskaniem Piotra Bugały z Górnika Łęczna.


    - Rozmowy utkwiły w martwym punkcie, Górnik usztywnił stanowisko i postawił sumę zaporową za tego zawodnika - mówi Józef Antoniak. - Myślę jednak, że przy finalizacji transferu Zbyszka Kowalskiego wrócimy jeszcze do tego tematu i być może uda się coś przenieść na naszą stronę.


    Trener Antoniak powiedział, że jak na razie wstrzymano rozmowy w sprawie pozyskania Wojciecha Grzyba z Ruchu Radzionków i Pawła Holca ze Stomilu Olsztyn. KSZO zainteresowany jest również Zbigniewem Wyciszkiewiczem (Widzew Łódź) i Ukraińcem Andrijem Griszczenko (Stal Stalowa Wola).


   
/ maj /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 33148 razy,
ostatnio: 2021-03-01 09:52:55
Skomentuj artykuł:
Powrót