Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-06-27

Transfery po ostrowiecku

      Wychodzi na to, że skromne środki finansowe nie pozwalają naszym działaczom piłkarskim na pozyskanie akurat tych piłkarzy z tzw. nazwiskami, których życzyliby sobie kibice, by grali przy Świętokrzyskiej. Powód jest oczywisty. Piłkarz z nazwiskiem w naszej I lidze kosztuje, bagatela,o d 1 mln zł w górę! Sporo mówiło się o doświadczonym Jerzym Podbrożnym, tym bardziej że swego czasu był widziany w Ostrowcu.

    Później dochodziły nas słuchy, że podpisał już kontrakt z Groclinem, tymczasem piłkarz ten ostatecznie znalazł schronienie w katowickim GKS.

    Akces gry w KSZO zgłosił także nieco młodszy Jacek Bednarz z Pogoni, ale jego transfer nie jest brany pod uwagę, podobnie jak Jacka Matyji z Odry Wodzisław i piłkarzy Amiki - Radosława Bilińskiego, Marka Bajora i Mirosława Siary choć cała trójka akurat gra na pozycjach, na których nasz zespół poszukuje zawodników. Mówiło się też o Tomaszu Moskale z GKS Katowice, wypożyczonym z Ceramedu Bielsko Biała, ale ten szuka swej szansy na boiskach we Francji. W kontekście ewentualnego spadku Stomilu głośno było również o Pawle Holcu, któremu kontrakt z olsztyńskim klubem wygasa 30 czerwca. Na kończącym sezon meczu KSZO ze Świtem obecny był również Wojciech Grzyb z Radzionkowa, ale prezydent Szostak zaprzecza jakoby klub starał się o jego usługi.


    Na treningu KSZO, jeszcze przed zakończeniem sezonu, obecny też był Krzysztof Przytuła z krakowskiego Hutnika i jego przyjście do klubu jest wielce możliwe. KSZO stara się o Andrieja Griszczenkę - napastnika ostatnio grającego w Stali SW.


    O tego zawodnika starania czynią też takie kluby jak GKS Bełchatów, ŁKS Łódź i RKS Radomsko. KSZO prowadzi rozmowy z Górnikiem Łęczna, dotyczące Pawła Bugały. W prasie lubelskiej pojawiła się także informacja, że 17-letni Sebastian Szałachowski, o którego niegdyś starania czyniła Legia Warszawa, też znajduje się w orbicie zainteresowań naszego klubu. Na giełdzie są też nazwiska Macieja Pastuszki i Jarosława Maćkiewicza z Orlenu Płock i Artura Lamcha ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.
/ D.Kisiel /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 28898 razy,
ostatnio: 2021-02-27 19:11:35
Skomentuj artykuł:
Powrót