Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-06-27

W kolejce po licencje PZPN. Jesteśmy pierwsi.

      Wszystko wskazuje na to, że SPN KSZO jest tym klubem piłkarskim, który jako pierwszy otrzyma licencję Polskiego Związku Piłki Nożnej, na temat których szczegółowo pisaliśmy przed dwoma tygodniami. Kryteria przyznania licencji dotykają wymogów prawnych, finansowych i sportowych. Jednym z najważniejszych obowiązków klubów, który musi być wypełniony do końca 2002 roku, jest posiadanie co najmniej 50 procent miejsc siedzących. W rok później polskie stadiony będą musiały posiadać 60 procent miejsc siedzących, w tym 30 procent pod dachem.


    Przed tygodniem PZPN sporządził specjalny raport, z którego wynika, że takie kluby jak Groclin, GKS Katowice, Wisła, spadkowicz z I ligi -Orlen, Pogoń, Legia, Śląsk, Amika, Radomsko i KSZO posiadają wymaganą liczbę miejsc siedzących.


    Tylko cztery z klubów spełniają obecnie wymóg dysponowania 30 procentami miejsc siedzących i zadaszonych - Katowice, Legia, Śląsk i KSZO. Także tylko cztery kluby dysponowały 100 procentami miejsc siedzących - Pogoń (17,7 tys.), Legia (15,2 tys.), Orlen (12,5 tys.), Wisła (9,6 tys.). W gronie tych ostatnich nieźle prezentuje się również KSZO, który - przy pojemności 9,6 tys. - posiada na dziś 5,9 tys. miejsc siedzących. W porównaniu inny beniaminek - Radomsko ma tych miejsc siedzących zaledwie 2 tys.
/ D.Kisiel /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 26532 razy,
ostatnio: 2021-02-27 22:18:43
Skomentuj artykuł:
Powrót