Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2020-05-05

RozpoczynaMY zajęcia BBL! Przesuwamy start MosirGutwinRun!

W dniu 12 maja br. w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin zainaugurowane zostaną ogólnopolskie zajęcia BiegamBoLubię. Podczas zajęć będzie możliwość prowadzenia równocześnie zajęć dla trzech grup o liczebności nie większej niż 6 osób plus 1 trener z wyłączeniem ich obsługi ośrodka.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Podczas zajęć obowiązywać będzie konieczność zachowania dystansu pomiędzy grupami wynosząca minimum 100m, za co odpowiedzialni będę trenerzy prowadzący zajęcia. Podczas zajęć nie będzie możliwości korzystania z przyborów sportowych będących na stanie ośrodka. Trenerzy prowadzący zajęcia zobligowani zostaną do weryfikacji uczestników poprzez prowadzenie imiennej listy uczestników, przekazywanej po zajęciach koordynatorowi BBL.

W czasie zajęć należy stosować się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia, a więc zachowywać właściwy dystans, zachowywać zasad higieny, przebierać się i kąpać w domu. Można natomiast ćwiczyć bez maseczek.

W maju zajęcia odbywać się będą w następujące dni i w następujących grupach:
- wtorki (godz. 18.30 - 19.30) - trzy grupy po 6 osób ćwiczących i 1 trener,
- czwartki (godz. 18.30 - 19.30) - trzy grupy po 6 osób ćwiczących i 1 trener,
- niedziele (godz. 9.30 - 10.30) - jedna grupa 6-osobowa i 1 trener.

Zapisy na zajęcia wtorkowe i czwartkowe prowadzone będą bezpośrednio przed zajęciami do wyczerpania limitu osób. Zapisy na zajęcie niedzielne prowadzone będę pod specjalnie tworzonym postem na fanpage’u Biegam Bo Lubię Ostrowiec Świętokrzyski - www.facebook.com/BBLOstrowiec. W obu przypadkach decydująca będzie kolejność zgłoszeń.

Zasady organizowania grup na zajęcia mogą być zmieniane, a podyktowane jest to faktem konieczności dostosowania się do wytycznych Rady Ministrów w sprawie zagrożenia epidemicznego.

Przesuwamy inaugurację VIII MosirGutwinRun 2020

W związku z zagrożeniem epidemicznym COVID-19 i związanymi z nim obostrzeniami wprowadzonymi w kraju przez Radę Ministrów Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zdecydował o zmianie terminów imprezy biegowej "VIII MosirGutwinRun 2020 - Półmaraton i Maraton na raty". Start imprezy przesunięty został na 5 lipca, kiedy pierwotnie miała się odbyć 3. runda tegoroczna cyklu.

MOSiR zastrzega jednocześnie, że możliwe są dalsze zmiany w terminarzu imprezy, włącznie z rezygnacją z organizacji poszczególnych rund lub całej imprezy, jeśli sytuacja związana z zagrożeniem epidemicznym nie pozwoli na jej przeprowadzenie choćby w ograniczonym zakresie. Kolejne kroki organizator będzie zatem uzależniał od decyzji podejmowanych w kraju przez Rząd.

Terminarz VIII MosirGutwinRun 2020 (aktualny na dzień 5 maja 2020): I. 5 lipca, II. 26 lipca, III. 9 sierpnia, IV 30 sierpnia, V. 20 września, VI. 11 października.

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 2996 razy,
ostatnio: 2020-10-19 17:07:56
Skomentuj artykuł:
Powrót