Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2020-05-20

Zmiana lokalizacji zajęć Biegam Bo Lubię!

Od czwartku 21 maja br. organizacja zajęć Biegam Bo Lubię w Ostrowcu Świętokrzyskim zostanie do odwołania przeniesiona do dwóch boisk wielofunkcyjnych zlokalizowanych na terenie Parku Miejskiego (obok ul. Mickiewicza) oraz w kompleksie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Świętokrzyskiej.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

 

Decyzja ta została wymuszona na Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przez najnowsze interpretacje rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów związanych z wystąpieniem stanu epidemii. Zajęcia mogą być organizowane wyłącznie na terenie obiektów o charakterze zamkniętym, a Ośrodek Wypoczynkowy Gutwin takim obiektem nie jest i nie ma tu możliwości skutecznego odseparowania uczestników zajęć od przypadkowego kontaktu z osobami postronnymi.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia na każdym z w/w boisk będzie możliwość prowadzenia zajęć dla jednej grupy o liczebności nie większej niż 14 osób plus max. 2 trenerów, z wyłączeniem obsługi ośrodka. Na boiskach tych nie będzie jednak możliwości korzystania z przyborów sportowych będących na ich stanie. Wciąż obowiązuje też weryfikacja uczestników przez trenerów prowadzących zajęcia na imiennych listach uczestników przekazywanych po zajęciach koordynatorowi BBL.

Nie zmieniają się terminy zajęć, które jak do tej pory odbywać się będą w każdy wtorek i czwartek o godzinie 18.30 oraz w każdą niedzielę o godzinie 9.30. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Wszyscy mamy nadzieję, że obecna sytuacją jest tylko przejściową i niedługo wrócimy na Gutwin, do którego biegacze w Ostrowcu Świętokrzyskim przyzwyczaili się i który polubili. Zdajemy sobie sprawę z tego, że Gutwin daje większe możliwości, ale sytuacja związana z koronawirusem, w której się znaleźliśmy wymusza na nas wszystkich - organizatorach zajęć i ich uczestnikach - stosowania się do konkretnych zachowań, które przybliżają nas do powrotu do normalności.

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 2766 razy,
ostatnio: 2020-10-19 14:19:38
Skomentuj artykuł:
Powrót