Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-11-22

Piłkarze KSZO dla dzieci

Triumf Michała Wróbla w turnieju

Piłkarze I - ligowego KSZO Ostrowiec Św. w ostatnim meczu rundy jesiennej zremisowali bezbramkowo z Sandecją Nowy Sącz. Pod kątem spotkań o ligowe punkty sezon dla nich już się skończył - pozostał już tylko okres roztrenowania, po którym zawodnicy udadzą się na zasłużone urlopy. Jeszcze przed piątkowym meczem pomarańczowo - czarni wzięli udział we wspólnej inicjatywie klubu oraz miasta i wcielili się w rolę trenerów - wychowawców na międzyszkolnym turnieju piłki nożnej, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV - VI.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Od wtorku piłkarze KSZO uczestniczyli w lekcjach wychowania fizycznego w dziewięciu szkołach, których dyrektorzy zdecydowali się przyjąć I - ligowców. Wśród podopiecznych trenera Czesława Jakołcewicza, którzy wcielili się w role szkoleniowców, znaleźli się między innymi: Jakub Woropajew (PSP nr 1 ), Krystian Kanarski i Daniel Dybiec (PSP nr 3), Rafał Lasocki (PSP nr 4), Tomasz Dymanowski (PSP nr 5), Michał Wróbel i Adrian Frańczak (PSP nr 7), Mikołaj Skórnicki (PSP nr 8), Janusz Wolański i Jovan Ninković (PSP nr 9), Damian Nawrocik i Jakub Kapsa (PSP nr 10) oraz Klaudiusz Łatkowski (PSP nr 14). Wśród tego grona miał być także Radosław Kardas, jednak ostatecznie PSP nr 11 nie została zgłoszona do turnieju, dlatego też stoper KSZO został oficjalnym Komisarzem zawodów, który zajmował się statystyką. W rolę arbitrów wcielili się natomiast Jarosław Białek, Michał Stachurski i Tomasz Persona.

Zespoły podzielone zostały na trzy grupy, w których rywalizacja odbywała się systemem każdy z każdym. Awans uzyskiwała jedna drużyna, która w finale tym samym systemem mierzyła się z dwoma pozostałymi ekipami. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie prowadzeni przez bramkarza KSZO, Michała Wróbla, którzy wygrali wszystkie mecze w swojej grupie finałowej. Po meczach młodzieży na parkiet wybiegł zespół złożony z piłkarzy KSZO, którzy w pojedynku pokazowym zmierzyli się ze zwycięzcami turnieju. Ciężko stwierdzić, jaki był końcowy wynik, gdyż obu zespołom zależało przede wszystkim na dobrej zabawie.

- Na pewno była to superzabawa dla dzieci, natomiast muszę przyznać, że my - trenerzy też się świetnie bawiliśmy. Prowadzenie dzieciaków to czysta przyjemność. Udało mi się z moim zespołem wygrać turniej, ale trzeba otwarcie powiedzieć, że zawody stały na wysokim poziomie. Kilku zawodników wyglądało naprawdę dobrze, a i pozostałym nie można nic zarzucić, bo dali z siebie wszystko. Taki turniej to świetna inicjatywa i oby częściej tego typu imprezy były organizowane w Ostrowcu - powiedział trener zwycięskiego zespołu PSP nr 7, na co dzień bramkarz KSZO - Michał Wróbel.- Trenowanie dzieci to coś innego niż dorosłych, ale trzeba przyznać, że nie jest to łatwy kawałek chleba.
/Avo/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 21385 razy,
ostatnio: 2020-06-05 06:36:53
Skomentuj artykuł:
Powrót