Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-12-06

Siatkarki wróciły na tarczy

I liga siatkówki kobiet

W meczu kończącym pierwszą rundę w siatkarskiej I lidze kobiet zespół AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. przegrał w Murowanej Goślinie. Beniaminek spod poznańskiej miejscowości, mający aspiracje do gry w PlusLidze Kobiet, okazał się zaporą nie do przejścia, nie oddając podopiecznym Romana Murdzy nawet seta.
KS Murowana Goślina - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. 3:0 (25:23, 25:23, 25:18)

AZS WSBiP KSZO: Nadziałek, Gawron, Kosiorowska, Król, Związek, Seta, Soja (L) oraz Staniucha, Brojek, Wyszomierska

W meczu z jednym z faworytów do awansu ostrowczanki stoczyły dwa wyrównane sety. W pierwszym AZS WSBiP KSZO długo prowadził (18:21). Niestety w tym momencie gospodynie zdobyły cztery kolejne punkty w tym samym ustawieniu i zrobiło się 22:21. W końcówce obie drużyny powalczyły o zwycięstwo, ale to miejscowe wyszły zwycięsko z rywalizacji. Dla odmiany w drugim secie, to Murowana Goślina kontrolowała boiskowe wydarzenia, prowadząc już nawet różnicą pięciu punktów. Od stanu 21:18 skuteczną pogoń przeprowadziły tym razem ostrowczanki, doprowadzając do remisu (22:22) i kolejnej emocjonującej końcówki. Niestety i tym razem lepsze w decydujących momentach seta okazały się gospodynie. W trzeciej partii przewaga Wielkopolanek nie podlegała już dyskusji.

- Byliśmy dobrze nastawieni psychicznie do tego spotkania. Tej postawy wystarczyło nam jednak tylko na dwa sety. Żal zwłaszcza przegranej w pierwszej odsłonie, która układała się po naszej myśli - ocenia Roman Murdza. - Rywalki skutecznie "ustrzeliły" jedną z naszych przyjmujących. Niestety nie miałem kim jej zastąpić na boisku, by odmienić naszą grę. Czekamy na powrót na boisko Mirki Kijakovej, która powinna dać mi więcej możliwości w rotowaniu składem. Niestety czas ucieka, a już w najbliższy weekend inaugurujemy rundę rewanżową. Do meczu z Politechniką Gliwice podejdziemy rządni rewanżu, za niespodziewaną porażkę z pierwszej kolejki - dodał szkoleniowiec AZS WSBiP KSZO.
/J. Słodkiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 24658 razy,
ostatnio: 2020-06-05 06:37:12
Skomentuj artykuł:
Powrót