Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-10-04

Pozostał już tylko Alit

Okręgowy Puchar Polski

W minioną środę rozegrano III rundę Pucharu Polski na szczeblu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Z rozgrywkami pożegnał się Jandar Bodzechów, który uległ czwartoligowej Wiśle Sandomierz i OKS Opatów, który musiał uznać wyższość Alitu Ożarów.
Jandar Bodzechów - Wisła Sandomierz 1:2 (1:0)

Bramka dla Jandar: Ćwik 39

Jandar: Kruzel - Aras (68 Kostrzewa), Rutkowski, Cieślik, Boguś, Dynarek, Gruszka (74 Dębicki), Mazepa, Gromek, Zięba, Ćwik

- Trochę przerażała mnie perspektywa grania dogrywki, tym bardziej, że w sobotę mamy ciężki mecz w lidze z Ożarowem. Udało nam się strzelić bramkę w 90 minucie, czym przesądziliśmy nasz awans do dalszej fazy. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu z Jandarem, bo w pucharach zespoły, które grają w niższych ligach, zawsze dają z siebie więcej niż ta ekipa, która gra wyżej. Zagraliśmy tutaj w trochę rezerwowym składzie, jednak nie zmienia to faktu, że Jandar postawił nam trudne warunki - powiedział po meczu Tadeusz Krawiec, trener Wisły.

- Wisła przewyższała nas pod względem taktycznym, natomiast technicznie nie odstępowaliśmy rywalowi. Goście lepiej grali piłką, stworzyli więcej sytuacji, które powinny zakończyć się bramką. Zwycięstwo drużyny z Sandomierza jest jak najbardziej zasłużone. Dla nas takie spotkanie pucharowe z zespołem z wyższej ligi to okazja do nauki, podnoszenia umiejętności i to na pewno procentuje w przyszłości - powiedział po spotkaniu Janusz Wacker, trener Jandaru.

OKS Opatów - Alit Ożarów 0:3 (0:1)

Bramki: Gładowski 35, Buglewski 78, Wojtal 89

OKS: Mazurek - Nowacki (46 Curyło), Karcz, Zięba, Łowicki, Dzietko (55 Wasilewski), Krusiński, Czaja, Wasik (63 Partyka), Frańczak, Cybula (46 Gardynik)

Alit: Smolak - Gierczak, Drdzeń (46 Pękalski), Zdybski, Jastrzębski, Buglewski, Binkiewicz, Kilijański (65 Grzegorz Czerwonka), Soja (46 Rzepa), Wojtal, Gładowski (46 Radosław Czerwonka)

- W poprzedniej rundzie mecz ze Starem kosztował nas dużo zdrowia, co odbiło się na meczu ligowym z Jandarem. Teraz potraktowaliśmy to spotkanie ulgowo, a trener Klepacz dał odpocząć kilku zawodnikom. Alit to ograny i doświadczony zespół i to było widać na boisku. Takie spotkanie z wymagającym przeciwnikiem to pożyteczny sprawdzian dla naszej drużyny. Gratuluję awansu Alitowi do kolejnej rundy- powiedział po meczu Maciej Zygadło, kierownik OKS.
/MS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9833 razy,
ostatnio: 2020-07-07 22:05:51
Skomentuj artykuł:
Powrót