Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-09-27

Boksowali na Śląsku

Udane występy KSZO

Pięciu Pięściarzy KSZO Ostrowiec Św. wzięło udział w międzynarodowym turnieju w Częstochowie. W Gliwicach na Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska walczyła Dominika Podeszwiak.
Turniej w Częstochowie był bardzo mocno obsadzony. W rywalizacji uczestniczyło ponad 90 zawodników. Andrzej Kołton (66 kg) zwyciężył Mariusza Grima (Tiger Tarnów), Mateusz Zawadzki (64 kg) pokonał Przemysława Rolirada (Kleofas Katowice), Damian Falecki (60 kg) wygrał z Mateuszem Baszą (Wisła Kraków), Mateusz Najberg po zaciętym pojedynku uległ Bartłomiejowi Koniecznemu z Gliwic. Aż czterech naszych zawodników po bardzo ładnych pojedynkach zakwalifikowało się do finałów. W walkach finałowych reprezentantom KSZO poszło już troszkę gorzej. Kołton przegrał z Kamilem Bednarkiem DKB Dzierżeniów. Falecki przegrał z Szymonem Białasem (MOSM Tychy), Zawadzki przegrał Damianem Kiwiorem (Tiger Tarnów), a Barański zwyciężył z Mateuszem Kowalczykiem (Carbo Gliwice).

- To pierwszy prawdziwy start w nowym sezonie i widać, że zawodnicy nie mają jeszcze tego błysku i obycia w ringu. W dalszym ciągu zmieniamy styl walki u naszych zawodników na podwójna gardę i mocne ciosy po bloku, bo tak teraz się boksuje, ponieważ sędziowie punktują tylko mocne widoczne uderzenia. Występ w Częstochowie można zaliczyć do udanych - mówi trener Eugeniusz Cioch.

Od środy w Gliwicach na Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska kobiet przebywała Dominika Podeszwiak (60 kg). W finale imprezy zmierzyła się z Moniką Ryś z Carbo Gliwice. Nasza zawodniczka zwyciężyła jednogłośnie, przez cały czas kontrolując walkę. Pojedynek nie należał do łatwych, bo przeciwniczka cały czas atakowała. Dominika wyprzedzała jej ciosy i odpowiadała z kontry. Widać było braki w przygotowaniu wydolnościowym zawodniczki KSZO, spowodowane leczeniem kontuzji.

- Turniej w Gliwicach to bardzo prestiżowa i bardzo silnie obstawiona impreza, w której wzięło udział 81 zawodniczek z Niemiec, Ukrainy oraz Kosowa. Wygrana Dominiki bardzo cieszy - chwalił zawodniczkę wiceprezes ds. boksu KS KSZO, Łukasz Dybiec. - Weszliśmy w końcowy okres przygotowania przed Mistrzostwami Polski Młodzieżowców w Starachowicach. Dzięki naszym sponsorom mogliśmy wymienić sprzęt specjalistyczny, a przez to bardziej efektywnie trenować - dodał.
/J. Słodkiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8442 razy,
ostatnio: 2020-04-02 03:25:37
Skomentuj artykuł:
Powrót