Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-09-20

Szpital u siatkarek

W czwartek prezentacja drużyny

Trener siatkarek AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. nie ma powodów do zadowolenia na tydzień przed inauguracją ligowych rozgrywek. Przyczyną zmartwień Romana Murdzy nie jest sportowa forma jego podopiecznych. W ostatnim tygodniu miał do dyspozycji tylko 8 zawodniczek. Cztery zgłaszały różne dolegliwości.
Do zmagającej się z kontuzją kolana Aleksandry Król oraz narzekającej wciąż na bóle mięśni brzucha Iwony Kosiorowskiej dołączyły Martyna Wyszomierska i Miroslava Kijakova. Pierwsza mocno się przeziębiła, a Słowaczkę dopadło zapalenie oskrzeli. W rezultacie ostrowczanki odwołały swój udział w towarzyskim turnieju w Biłgoraju. Na szczęście okazuje się, że absencja Król nie powinna być długa. W ubiegłym tygodniu była na konsultacji u lekarza w Krakowie.

- Otrzymała serię trzech zastrzyków. Pierwszy już przyjęła. Następny za tydzień i kolejny jeszcze za dwa tygodnie. W treningach może brać udział. Wykluczony jest wysiłek fizyczny w dniu zastrzyku - zdradził nam kierownik zespołu, Władysław Mazur.

Wszystko wskazuje też na to, że przed inauguracją rozgrywek ligowych (25 września) AZS WSBiP KSZO zmierzy się z wymagającym rywalem. Najprawdopodobniej w najbliższą środę ostrowczanki zagrają z zespołem PlusLigi Kobiet - Stalą Mielec. Na czwartek natomiast zaplanowana jest oficjalna prezentacja drużyny (hala IV LO, godz. 15).
/J. Słodkiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11988 razy,
ostatnio: 2020-03-31 00:25:32
Skomentuj artykuł:
Powrót