Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-08-16

LKB Rudnik dominował w Bałtowie

Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Biegach Górskich

W Bałtowie odbył się drugi bieg zaliczany do cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich, imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Ego oraz lekkoatletów Kazimierza Jarosa i Daniela Wosika. W Bałtowie rywalizowano ponadto o medale Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Biegach Górskich. W ogromnym upale, jaki towarzyszył biegom, najlepiej radzili sobie zawodnicy LKB Rudnik, którzy zdominowali większość kategorii.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Młodzież do lat 17 rywalizowała na krótszej trasie, mierzącej 2000 metrów. Zawodnicy startujący w biegu głównym mieli do pokonania dwie pętle o łącznej długości 7000 metrów. Malowniczo usytuowana trasa biegu, przebiegająca zboczami stoku narciarskiego oraz w sąsiedztwie Zwierzyńca Bałtowskiego bardzo przypadła do gustu wszystkim biegaczom. Jedyne, co wg. nich organizatorom nie udało się zapewnić, to... pogoda. Wysoka temperatura mocno dała się we znaki startującym. Iwona Turosz, trzecia na mecie wśród kobiet, potrzebowała po biegu pomocy lekarskiej. Lepiej trudy biegu zniosła jej babcia, Zofia Turosz. 72-latka była najstarszą zawodniczką na trasie bałtowskiego biegu.

Najszybszy w drugim biegu z cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich 2010 był Ukrainiec Siergiej Fiskowicz, biegnący w ekipie LKB Rudnik. Tuż za nim na metę przybiegł triumfator pierwszego biegu, który odbył się w maju w Kunowie - Piotr Koń z GLKS Fałków. Trzeci przybiegł Daniel Wosik z MUKS THM Ostrowiec Św. Po dwóch biegach na czele cyklu jest Koń, który wyprzedza w klasyfikacji mężczyzn reprezentanta gospodarzy - Wosika.

- Podobnie jak w Kunowie byłem bardzo gościnny, pozwalając wygrać naszym gościom - żartował na mecie jeden z faworytów cyklu i czołowy biegacz górski w kraju Daniel Wosik. - Dzień wcześniej zaliczyłem 24-kilometrowy bieg w i na pewno mocno czułem go jeszcze w nogach. W Bodzechowie też będzie ciężko, bo we wrześniu planuje start w maratonie górskim we Włoszech. Może powalczę o zwycięstwo w Ostrowcu. Konkurencja w Bałtowie była bardzo duża. Fiskowicz to jeden z najlepszych biegaczy ulicznych, przełajowych i na stadionie. Piotrek Koń, to czołówka biegaczy górskich w naszym kraju, aktualny wicemistrz Polski na długim dystansie. Trasa w Bałtowie miała wiele płaskich odcinków, na których rywale mi uciekli. Te mocne podbiegi i zbiegi, na których czuje się mocny, były zbyt krótkie, by odrobić stratę - ocenił bieg Daniel Wosik.

Bieg w Bałtowie był jednocześnie Mistrzostwami Województwa Świętokrzyskiego w Biegach Górskich. Złoty medal wśród mężczyzn wywalczył Piotr Koń, srebrny Daniel Wosik, a brąz Tomasz Gwarek (LKB Rudnik). Wśród kobiet złoto zdobyła Karolina Gacoń, a srebro Izabela Komar (obie LKB Rudnik). Najwyższe laury dla najlepszych juniorów w województwie przypadły reprezentantom MUKS THM Ostrowiec Św. - Sylwestrowi Lepiarzowi i Karolinie Mierzejewskiej.

Wyniki:

Mężczyźni (20-39 lat): 1. Siergiej Fiskowicz (LKB Rudnik) - 28.11, 2. Piotr Koń (GLKS Fałków) - 28.42, 3. Daniel Wosik (MUKS THM Ostrowiec Św.) - 30.18

Mężczyźni (40-49 lat): 1.Sylwester Dudek (LKB Rudnik) - 34.47, 2. Krzysztof Komar (LKB Rudnik) - 34.53, 3. Andrzej Leśniewski (Politechnika Warszawa) - 36.20

Mężczyźni (50 lat i starsi): 1. Wiesław Bysiński (LKB Rudnik) - 34.05, 2. Dariusz Łabudzki (Sandomierz) - 40.12

Mężczyźni (17 lat i młodsi): 1. Sylwester Lepiarz (MUKS THM Ostrowiec Św.) - 9.28, 2. Piotr Dębski (ZTE Radom), 3. Tomasz Cieślik (MUKS Jedynka Ostrowiec Św.)

Kobiety (do 39 lat): 1. Magdalena Łączak (Team 360 Mielec) - 39.46, 2. Karolina Gacoń (LKB Rudnik) - 40.58, 3. Iwona Turosz (LKKK Leżajsk) - 42.53

Kobiety (40 lat i starsze): 1. Izabela Komar (LKB Rudnik) - 41.20, 2. Zofia Turosz (LKKK Leżajsk) - 51.08

Kobiety (17 lat i młodsze): 1. Karolina Mierzejewska (MUKS THM Ostrowiec Św.), 2. Katarzyna Pietras (STS Skarżysko-Kam.)

Imprezę wsparli finansowo i organizacyjnie Stowarzyszenie Delta, Stowarzyszenie Bałt, Urząd Gminy Bałtów, Szkoła Jazdy Auto-Saw. Nagrody ufundowali Stowarzyszenie Ego, poseł Zbigniew Pacelt, poseł Jarosław Rusiecki i Wiadomości Świętokrzyskie. Nasz tygodnik pełni ponadto rolę patrona medialnego cyklu. Organizatorzy kierują również szczególne podziękowania do Damiana Lichoty.

Kolejny bieg z cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich odbędzie się 25 września w Bodzechowie. Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej organizatora - www.sportostrowiecki.pl/gpgs/gpgs.html.
/J. Słodkiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10223 razy,
ostatnio: 2020-09-28 09:13:44
Skomentuj artykuł:
Powrót