Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-08-09

Siatkarki w Rajgrodzie

I etap przygotowań zakończony

W piątkowy ranek I-ligowe siatkarski AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. wyjechały na 13-dniowy obóz do Rajgrodu. Na Pojezierze Augustowskie pojechala też Katarzyna Brojek, która dołączyła do zespołu w ubiegłym tygodniu.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W czwartek treningiem w ostrowieckim Ośrodku Rekreacyjnym "Gutwin" drużyna AZS WSBiP KSZO zakończyła pierwszy, dziesięciodniowy etap przygotowań do sezonu, który miał na celu odpowiednie przygotowanie zespołu do obozu szkoleniowego, podczas którego zajęcia będą mieć największe natężenie. Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Knieja, w którym ostrowieckie siatkarki zostały zakwaterowane, ma wszystko, czego mogą potrzebować do treningu. Jest hala, siłownia, sauna, a opodal lasy do biegania i Jezioro Rajgrodzkie z wypożyczalnią sprzętu wodnego.

- Będziemy trenować dwa, a nawet trzy razy dziennie. Ten trzeci trening będzie miał bardziej charakter indywidualnych zajęć i nie będzie każdego dnia dotyczył wszystkich zawodniczek. Chodzi tu o dopracowanie do perfekcji pewnych zagrań na konkretnych pozycjach - zdradza szkoleniowiec ostrowieckiego zespołu, Roman Murdza.

Akademickie Mistrzostwa Polski

Po powrocie z obozu drużyna będzie się przygotowywać na własnych obiektach do startu w Akademickich Mistrzostwach Polski, które w dniach 26-29 sierpnia będą odbywać się w Częstochowie. Do udziału w mistrzostwach, oprócz ostrowieckiego zespoły, zostały zakwalifikowane: AZS Białystok (PlusLiga Kobiet), AZS UE Kraków, AZS PŚ Gliwice (I liga), AZS Politechnika Radom, AZS AWF Warszawa, AZS Politechnika Warszawa, AZS Politechnika Częstochowa, AZS BTPS Białystok (II liga). Przed wyjazdem do Częstochowy podopieczne Romana Murdzy rozegrają mecz kontrolny z II-ligową Tomasovią Tomaszów Lubelski.

Wychowanki na roczne wypożyczenie

Wyjaśniła się przyszłość trzech wychowanek ostrowieckiego klubu, dla których zabrakło miejsca w kadrze AZS WSBiP KSZO na najbliższy sezon. Ksenia Mazur będzie występować w II-ligowej (3 grupa) Politechnice Radom, a Ewelina Świerszcz i Magdalena Wiatrowska w przyszłym sezonie zagrają przeciwko sobie w dwóch różnych klubach 4 grupy II ligi - odpowiednio w Tomasovii Tomaszów Lubelski i Pogoni Proszowice. Wszystkie zasiliły nowe kluby na zasadzie rocznego wypożyczenia.
/J. Słodkiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8980 razy,
ostatnio: 2020-09-27 22:23:44
Skomentuj artykuł:
Powrót