Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-07-05

Serwin asystentem

Kujawa pamięta o swoim kapitanie

Robert Serwin, były wielokrotny reprezentant i kapitan polskich waterpolistów, przyjął propozycję objęcia stanowiska asystenta trenera kadry narodowej seniorów w piłce wodnej od Edwarda Kujawy.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Robert Serwin trenował piłkę wodną przez 20 lat. Długoletnia kariera była bogata zarówno w sukcesy na krajowych, jak i międzynarodowych arenach. Na swoim koncie ma wiele medali zdobytych z zespołem KSZO oraz srebrny medal Mistrzostw Europy. Barw reprezentacji Polski bronił przez 15 lat, a przez 10 lat był jej kapitanem. Sukcesy w biało-czerwonych barwach odnosił właśnie u Edwarda Kujawy.

- Po latach, gdy spotkałem się z trenerem, usłyszałem od niego bardzo ważne słowa. Powiedział mi, że takiego kapitana, jakim byłem, nie będzie miał przez wiele lat. Cieszę się, że wciąż o mnie pamięta i zaprosił mnie do współpracy - mówi Robert Serwin.

Robert Serwin od ubiegłego roku prowadzi zajęcia z najmłodszymi adeptami piłki wodnej w KSZO Ostrowiec Św.

Pracę w kadrze narodowej rozpoczął 20 czerwca w Łodzi, gdzie zaplanowano konsultację szkoleniową. W reprezentacji odpowiada za przygotowanie bramkarzy. 24 czerwca, również w Łodzi, odbył się międzynarodowy turniej z udziałem reprezentacji Polski, Wielkiej Brytanii i Białorusi, podczas którego zadebiutował jako asystent trenera kadry seniorów.

W turnieju tym wystąpił wychowanek KSZO, Michał Bar.
/J. Słodkiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8746 razy,
ostatnio: 2020-09-19 03:31:38
Skomentuj artykuł:
Powrót