Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2005-04-14

Grand Prix już w weekend


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Już w najbliższa sobotę i niedzielę (16-17 kwietnia) na basenie "Rawszczyzna" w Ostrowcu Św. odbędą się siódme zawody z cyklu Grand Prix Polski w Pływaniu. Swój udział zapowiedzieli pływacy z krajowej czołówki: uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Atenach, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski, zarówno w kategorii juniorów, jak i seniorów. W gronie startujących nie zabraknie pływaków z regionu świętokrzyskiego, m.in. z Kielc, Ostrowca Św. i Jędrzejowa.


      Grand Prix Polski będzie jedną z największych imprez pływackich, które odbędą się w tym roku na ostrowieckim basenie. Lista startowa obejmuje 290 zawodniczek i zawodników z 53 klubów. Specyfiką Grand Prix jest możliwość uczestniczenia przez danego zawodnika w startach na dowolnej liczbie dystansów, stąd też w trakcie ostrowieckich zawodów odbędą się aż 1087 osobostarty (684 osobostartów mężczyzn i 403 osobostarty kobiet). Najliczniej obsadzonymi będą wyścigi mężczyzn na dystansach 50 metrów stylem motylkowym, 50 metrów stylem dowolnym i 200 m stylem dowolnym (po dziewięć serii).


      W Ostrowcu Św. wystartują pływacy z kadry Polski, która wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku. Obok największej polskiej gwiazdy pływania Otylii Jędrzejczak (6 startów), w zawodach Grand Prix wezmą udział Paulina Barzycka (6 startów), Aleksandra Urbańczyk (6 startów), Łukasz Drzewiński (5 startów), Paweł Korzeniowski (5 startów) i Przemysław Stańczyk (4 starty). W klasyfikacji Grand Prix po siedmiu rozegranych zawodach, na prowadzeniu w kategorii kobiet znajduje się Aleksandra Urbańczyk (1735 punktów), przed Katarzyną Dulian (1687 pkt.) i Pauliną Barzycką (1681 pkt.). Wśród mężczyzn prowadzi Paweł Korzeniowski (1800 pkt.), drugą pozycję zajmuje Sławomir Kuczko (1735 pkt.), trzecią zaś Łukasz Gąsior (1687 pkt.). Różnice pomiędzy poszczególnymi zawodnikami nie są zbyt duże, zatem emocji na basenie "Rawszczyzna" nie powinno zabraknąć.


      W zawodach Grand Prix wezmą także udział pływacy z naszego regionu. Najliczniej (po 9 zawodników) reprezentowane będą kluby UKS "Sprinter" Ostrowiec Św. (Agnieszka Przydatek, Joanna Łapa, Aleksandra Krawczyk, Hubert Sulima, Artur Żak, Łukasz Kozieł, Paweł Grzebała, Grzegorz Jędrzejewski i Michał Dwojak) i MUKS 18 Neptun Kielce (Olga Janiczek, Aleksandra Jogodzka, Agata Prus, Alicja Parkita, Magdalena Sowińska, Przemysław Nowak, Grzegorz Krzemień, Maciej Mazur i Emil Paź). Siedmiu zawodników zgłosiła Orka Jędrzejów (Katarzyna Modelska, Magda Modelska, Mariusz Gocoł, Robert Gocoł, Mateusz Łuszczek, Daniel Jackowski i Kamil Jackowski), pięciu reprezentować będzie klub "ALA" Kielce (Dawid Kucek, Mateusz Harabin, Adam Pietrzyk, Piotr Bochynia i Wojciech Sieradzki), czterech Delfina Połaniec (Anna Stanek, Jan Skrzypiec, Wojciech Zając, Przemysław Sak), po trzech Arkę Kielce (Anna Kawecka, Agnieszka Pustuła, Kamil Bujak) i MUKS Unia Busko Zdrój (Michał Blicharski, Dominik Strózik, Bartłomiej Szpiega). KSZO Ostrowiec reprezentować będzie bardzo utalentowany Piotr Frankiewicz, który na "Rawszczyźnie" wystartuje na trzech dystansach. W Ostrowcu Św. po raz kolejny wystartuje dwójka wychowanków KSZO Ostrowiec, obecnie uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu - Marlena Świderska i Dawid Zieja. Dla wielu młodych pływaków (regulamin dopuszcza start zawodników 13-letnich i starszych), start w zawodach rangi Grand Prix będzie dużym przeżyciem, bo często po raz pierwszy będą mogli zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z kraju.


      Pływacy rywalizować będą w trzech blokach zawodów: 16 kwietnia od godziny 10.00 i 17.00 oraz 17 kwietnia od godziny 10.00. Wstęp dla publiczności będzie nieodpłatny.


    Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania najlepszym polskim pływakom na Pływalni "Rawszczyzna" w Ostrowcu Św.
/ www.mosir.ostrowiec.pl/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 25532 razy,
ostatnio: 2020-09-20 17:55:47
Skomentuj artykuł:
Powrót