Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2005-04-10

Starcia pseudokibiców na "meczu pojednania"


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Piłkarski "mecz pojednania" w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończył się zdemolowaniem stadionu i starciami pseudokibiców z policją. Jeszcze kilka dni temu sympatycy KSZO Ostrowiec i Kolportera Korony Kielce wspólnie modlili się w klasztorze na Świętym Krzyżu.


    Kapelani obu klubów mówili o poszanowaniu drugiego człowieka i mieli nadzieję, że zgoda przetrwa dłużej. Dziś wzajemnej kurtuazji starczyło tylko na pierwszych kilkanaście minut meczu. Awantury sprowokowali kielczanie, których do Ostrowca przyjechało ponad pół tysiąca. Z ich strony padły pierwsze zaczepki. Młodzi ludzie skandowali m. in "jesteśmy u siebie" i "na kolana". Potem spalili kilka szalików z barwami KSZO. Później musiała interweniować policja. Wtedy kibice już obu drużyn wyrywali krzesełka z trybun, niszczyli sektory i wspólnie atakowali funkcjonariuszy.


    Pojedynek KSZO z Kolporterem był pierwszym z 6 spotkań, które Polski Związek Piłki Nożnej dedykował papieżowi. Prezes PZPN-u, który obserwował zmagania piłkarzy i kibiców wyraził tylko nadzieję, że pozostałe będą miały spokojniejszy przebieg.


IAR, MD /2005-04-09 23:04:00

Fot. www.kszo.info
/ www.onet.pl/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 22002 razy,
ostatnio: 2020-09-20 19:40:48
Skomentuj artykuł:
Powrót