Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-04-01

Kadra w sanktuarium w Kałkowie - Godowie

      - To przepiękne miejsce. Jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem. - powiedział Emmanuel Olisadebe po wizycie naszych piłkarzy w Sanktuarium Matki Boskiej Świętokrzyskiej w Kałkowie - Godowie. To nie była odosobniona opinia. Wszyscy zawodnicy naszej drużyny narodowej byli pod wrażeniem wspaniałej architektury tego zabytkowego kościoła. Trener Paweł Janas w trzecim dniu zgrupowania kadry przed meczem z San Marino postanowił zrezygnować z porannego treningu. I okazało się, że dobrze zrobił.

     

      - Dzięki wizycie w Sanktuarium Matki Boskiej mogliśmy się trochę wyciszyć, odpocząć i na chwilę zapomnieć o meczach z Węgrami i San Marino - twierdzili zgodnie kadrowicze.

     

      W chwili gdy piłkarze szykowali się do wyjazdu do Kałkowa - Godowa, zgrupowanie opuścił Radosław Kałużny.

     

      - Pomocnik Bayeru Leverkusen wciąż ma grypę. Paweł Janas uznał, że nie ma sensu trzymać na zgrupowania piłkarza, którego szanse na występ z San Marino są niewielkie. - tłumaczył rzecznik PZPN, Michał Kocięba.

     

      Po obiedzie Paweł Janas, najprawdopodobniej, pojedzie do Nowin na mecz młodzieżówek Polska - San Marino. Zawodnicy obejrzą spotkanie w hotelu Senator w Starachowiach. Dokładnie o 19, kadrowice rozpoczną na stadionie w Ostrowcu ostatni trening przed środowym meczem. O 20.15 odbędzie się konferencja prasowa selekcjonera reprezentacji Polski.

     

      Drużyna San Marino ma już za sobą trening na stadionie KSZO. Nasi przeciwnicy to wyjątkowo 'ranne ptaszki'. Piłkarze GianPaolo Mazzy rozpoczęli zajęcia we wtorek o 9.30 (!). Wczesne rozpoczęcie treningu ułatwił im fakt, że mieszkają w hotelu Gromada w Ostrowcu Świętokrzyskim.


   

      Rafał Byrski, www.pzpn.pl

     
/ www.pzpn.pl/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16766 razy,
ostatnio: 2020-10-21 22:14:53
Skomentuj artykuł:
Powrót