Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-04-01

W Ostrowcu wszystko gotowe do gry

      Zmienna pogoda to znaczący problem organizatorów meczu eliminacyjnego piłkarskich mistrzostw Europy Polska - San Marino, który w środę odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

     

      We wtorek w Ostrowcu świeciło słońce, ale murawa nie jest w najlepszym stanie. Przy liniach bocznych i pod bramkami próżno szukać zielonej trawy. Przed południem z boiskiem, na którym odbędzie się mecz, zapoznała się reprezentacja San Marino. Goście zrezygnowali z oficjalnego treningu w godzinie środowego spotkania.

     

      Na stadionie KSZO od rana trwały prace remontowe - kończona była przebudowa holu klubowego budynku, sprzątane trybuny, a wokół nich ustawiano przenośne toalety. Z murawy boiska usuwano najmniejsze nawet kamyczki i starano się tuszować wszelkie nierówności.

     

      Środowe spotkanie zobaczy około ośmiu tysięcy kibiców. - Bilety zostały sprzedane w ciągu jednego dnia. Miasto i okolice żyją meczem. Dla takiego ośrodka jak Ostrowiec mecz piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach ME jest dużym wydarzeniem. Z drugiej strony jest to też organizacyjne wyzwanie, któremu staramy się podołać najlepiej jak potrafimy - dodał dyrektor MOSiR.

     

      - PZPN stale podwyższa nam organizacyjną poprzeczkę. Najpierw był towarzyski mecz z Litwą, później, już po modernizacji stadionu, mecz eliminacji MŚ kobiet, a w listopadzie towarzyskie spotkanie drużyny narodowej z Nową Zelandią. Teraz czas na eliminacje ME. Najważniejsze, że polska reprezentacja w Ostrowcu jeszcze nie przegrała - podkreślił Jarosław Bąchorek.

     

      Wieczorem na stadionie KSZO ostatni trening przed meczem z San Marino przeprowadzi drużyna Pawła Janasa. Po zajęciach odbędzie się konferencja prasowa selekcjonera polskiej reprezentacji.

     
/ www.pzpn.pl/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17331 razy,
ostatnio: 2020-10-20 17:45:19
Skomentuj artykuł:
Powrót