Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-02-26

Marcin Rogalski w KSZO !

      Obrońca Marcin Rogalski został wypożyczony na pół roku z Wisły Płock do KSZO Ostrowiec. Jest pierwszym nowym zawodnikiem, który zasili świętokrzyskiego pierwszoligowca przed rundą rewanżową

     

      Wczoraj zawodnik podpisał umowę z KSZO. - Transfer Rogalskiego to wypożyczenie go do końca czerwca 2003 roku - poinformował Maciej Wiącek, rzecznik prasowy Wisły Płock.

     

      Rogalski ma 21 lat. Jest wychowankiem Zawiszy Bydgoszcz. Pół roku występował w pierwszoligowym wtedy Stomilu Olsztyn. Stamtąd trafił do Płocka, który grał wtedy pod nazwą Orlen. Wczoraj nie trenował w Ostrowcu, bo załatwiał formalności z poprzednim klubem. - Marcin chce grać w piłkę i będzie wartościowym uzupełnieniem naszego wąskiego składu. Jest młodym zdolnym piłkarzem o sporych umiejętnościach - powiedział trener Włodzimierz Małowiejski. Rogalski był kapitanem młodzieżowej reprezentacji Polski, która pod okiem trenera Michała Globisza wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy. W turnieju w Finlandii nie grał z powodu kontuzji, ale na koncie ma też srebrny medal mistrzostw Europy do lat 16. zdobyty w Czechach.


   

      Lada dzień umowy z ostrowieckim klubem podpiszą Nigeryjczycy Ibrahim Sunday z Wisły Kraków i Maxwell Kalu z Widzewa Łódź.

     

      W zajęciach KSZO uczestniczył wczoraj po raz pierwszy od ponad miesiąca Piotr Stokowiec. Przypomnijmy, że Polski Związek Piłki Nożnej oddalił wniosek klubu o rozwiązanie kontraktu z winy zawodnika. Mimo to w poniedziałek zawodnik nie otrzymał jeszcze zgody na wznowienie treningów w Ostrowcu.

     

      Dzisiaj pierwszoligowcy mieli grać sparing, ale przeprowadzona zostanie tylko gra wewnętrzna. - Nie mamy boiska nadającego się do gry i w związku z tym nie było sensu ściągać sparingpartnera - powiedział trener Małowiejski.


   

      Potrzebuje tylko na przeżycie

     

      Leszek Salva: Dlaczego zdecydował się Pan opuścić Wisłę Płock - klub, który przez wielu postrzegany jest jak eldorado?

     

      Marcin Rogalski: Trener Wisły Płock ma obecnie inną koncepcję prowadzenia drużyny, w której nie ma dla mnie miejsca. Dla mnie najważniejsze jest, żeby grać. Dlatego zdecydowałem się zmienić klimat.


   

      Co zdecydowało, że przyjął Pan tę ofertę?

     

      - Znam trenera Małowiejskiego z pracy w Płocku, kiedy prowadził drużynę razem z Mieczysławem Broniszewskim jeszcze w drugiej lidze. Bardzo dobrze nam się współpracowało i dlatego przystałem na jego propozycję. No i bardzo ważne jest to, że KSZO gra w ekstraklasie, więc mam szansę rozszerzać swoje umiejętności.


   

      Nie bał się Pan przenosić do klubu, który ma kłopoty finansowe?

     

      - W tej chwili nie patrzę na moją przygodę z piłką przez pryzmat pieniędzy. Chcę przede wszystkim grać. Pieniędzy potrzebuję tylko tyle, żeby starczyło na przeżycie. Na zarabianie przyjdzie czas później.
/ Gazeta.pl/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12007 razy,
ostatnio: 2020-07-03 18:30:59
Skomentuj artykuł:
Powrót