Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-02-23

Remis KSZO z Duneferr SE na zakończenie obozu na Węgrzech

      Remisem 2:2 (2:0) z węgierskim pierwszoligowcem Dunaferr SE piłkarze KSZO Ostrowiec zakończyli obóz na Węgrzech. Od poniedziałku z zespołem znów będzie trenował Piotr Stokowiec

     

      Ostatni sparing na Węgrzech, podobnie jak poprzedni, KSZO zagrał na sztucznej nawierzchni w Budapeszcie. Ostrowczanie prowadzili już 2:0. W 30. minucie po dośrodkowaniu Jarosława Popieli bramkę głową zdobył Wojciech Małocha. W 55. Mirosław Budka po indywidualnej akcji podwyższył rezultat, ale KSZO nie utrzymał prowadzenia. KSZO zagrał bez lekko kontuzjowanych Nigeryjczyków, Ibrahima Sundaya i Maxwella Kalu, którzy po przyjeździe do Polski zostaną zgłoszeni w PZPN do KSZO, podobnie jak Marcin Rogalski z Wisły Płock. Po raz kolejny trener Włodzimierz Małowiejski oceniał Chorwatów Ivo Grando i Joszkę Smardzicia. - Nie są to zawodnicy, którzy mogliby nas olśnić swoimi umiejętnościami. Nie byliby dużym wzmocnieniem, ale uzupełnieniem składu. Dlatego po przyjeździe do Polski zastanowimy się, czy warto ich ściągać - stwierdził. Jeśli trenerzy i działacze dojdą do takiego wniosku, to obaj mogą przyjechać już na środowy sparing. Jeszcze jednak nie wiadomo z kim KSZO wtedy zagra. Na tę datę zaplanowano bowiem sparing z Kolporterem Korona Kielce w Ostrowcu, ale kielczanie grają wtedy w Stalowej Woli ze Stalą. Być może sparingpartnerem KSZO będzie Cracovia.


   

      Wczoraj z działaczami KSZO spotkał się Piotr Stokowiec. - Otrzymałem jeszcze zgodę na rozegranie sparingu w Polonii Warszawa, a od poniedziałku będę już trenował z KSZO - przyznał. - Działacze zaproponowali mi polubowne rozwiązanie sprawy. Jeśli zrezygnuję z pieniędzy za listopad i grudzień ubiegłego roku oraz premii, to będę mógł odejść z klubu - dodał.

     

      KSZO: Piątek - Rogalski, Smardzić, Kowalski, Kościuk - Krawiec, Budka, Sokołowski Popiela - Małocha, Grando oraz Dymanowski, Zajączkowski, Siara, Pietrasiak.
/ Gazeta.pl/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10112 razy,
ostatnio: 2020-07-04 22:46:38
Skomentuj artykuł:
Powrót