Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2019-09-23

Duża Flota KSZO wygrywa po wakacjach

W Staszowie odbyły się zawody 5. rundy Świętokrzyskiej Dużej Ligi Pływackiej. Drużynowo zdecydowanie najlepsi, tak jak w czterech poprzednich rundach, okazali się pływacy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Pomarańczowo - Czarni umocnili się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej i 19 października będą gospodarzami rundy finałowej.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Ostrowczanie plasowali się też wysoko w zestawieniu najlepszych wyników wg punktów. Wśród chłopców w czołowej dziesiątce zawodów byli Jakub Wilk (1), Jan Król (3), Patryk Stefański (5), Wiktor Rajca (6), Dawid Majsak (7), Marcin Kesler (8), Daniel Auguścik (9), Michał Klimas (10), a wśród dziewcząt Oliwia Steć (1), Adrianna Petrykowska (3), Malwina Szafrańska (4), Zuzanna Kamińska (10).

Pływacy KSZO na podium 5. rundy:
50m dowolny kobiet:
15 lat i starsi: 2. Steć Oliwia 28.98
13 lat: 1. Kamińska Zuzanna 29.45, 2. Sadłos Zofia 29.87, 3. Celińska Małgorzata 30.56
50m dowolny mężczyzn:
15 lat i starsi: 1. Stefański Patryk 24.38
14 lat: 1. Michta Bartosz 25.95, 2. Radkiewicz Kajetan 26.89
13 lat: 1. Kotwica Jakub 29.26, 2. Gunia Miłosz 30.39
200m klasyczny kobiet:
15 lat i starsi: 1. Falfus Julia 2:59.34, 2. Kowalska Karolina 3:04.73
200m klasyczny mężczyzn:
15 lat i starsi: 1. Lis Jan 2:34.41, 3. Borowski Kacper 2:49.42
14 lat: 2. Karaś Oskar 3:09.25
13 lat: 1. Mazan Mikołaj 2:55.36
100m grzbietowy kobiet:
15 lat i starsi: 1. Steć Oliwia 1:06.10, 2. Kurasińska Oliwia 1:12.12, 3. Falfus Julia 1:16.39
14 lat: 1. Petrykowska Adrianna 1:08.58
13 lat: 1. Szafrańska Malwina 1:14.64
100m grzbietowy mężczyzn:
15 lat i starsi: 1. Król Jan 58.06
14 lat: 1. Radkiewicz Kajetan 1:06.60
400m dowolny kobiet:
13 lat: 1. Szafrańska Malwina 4:56.69, 2. Celińska Małgorzata 5:13.83
400m dowolny mężczyzn:
15 lat i starsi: 2. Wilk Jakub 4:09.12, 3. Rajca Wiktor 4:15.77
14 lat: 2. Kesler Michał 5:08.92
13 lat: 1. Mazan Mikołaj 5:13.87
100m zmienny kobiet:
15 lat i starsi: 2. Steć Oliwia 1:10.88
14 lat: 2. Petrykowska Adrianna 1:11.77
13 lat: 1. Kamińska Zuzanna 1:12.25, 2. Sadłos Zofia 1:15.33, 3. Sulik Alicja 1:19.09
100m zmienny mężczyzn:
15 lat i starsi: 2. Stefański Patryk 1:00.67, 3. Król Jan 1:02.40
14 lat: 1. Michta Bartosz 1:05.60
13 lat: 2. Kotwica Jakub 1:17.63
200m motylkowy kobiet:
15 lat i starsi: 1. Przygoda Natalia 2:43.64
200m motylkowy mężczyzn:
15 lat i starsi: 1. Rajca Wiktor 2:13.31, 2. Kesler Marcin 2:18.37
4 x 50m dowolny kobiet:
15 lat i starsi: 1. KSZO 1 (Przygoda Natalia, Steć Oliwia, Kurasińska Oliwia, Łabaj Zuzanna) 1:58.39
13 lat: 1. KSZO 2 (Sadłos Zofia, Celińska Małgorzata, Szafrańska Malwina, Kamińska Zuzanna) 2:01.18
4 x 50m dowolny mężczyzn:
15 lat i starsi: 1. KSZO 1 (Stefański Patryk, Król Jan, Majsak Dawid, Tomaszewski Aleks) 1:40.39, 3. KSZO 2 (Auguścik Daniel, Wilk Jakub, Rajca Wiktor, Klimas Michał)1:46.23
14 lat: 1. KSZO 4 (Sojda Eryk, Kotwica Jakub, Radkiewicz Kajetan, Michta Bartosz) 1:52.88, 3. KSZO 5 (Kesler Michał, Gunia Miłosz, Karaś Oskar, Mazan Mikołaj) 2:04.11

Klasyfikacja drużynowa 5. rundy:
1. KSZO Ostrowiec Św. 31 895
2. Salos Cortile Kielce 12 475
3. Barakuda Starachowice 12 322
4. Korona-Swim Kielce 8 335
5. Foka Sandomierz 3 904
6. Unia Busko Zdrój 2 084
7. Delfin Połaniec 1 261
8. Wodnik Końskie 1 170
9. Orka MOSiR Kielce 910

Klasyfikacja generalna Dużej Ligi:
1. KSZO Ostrowiec Św. 146 283
2. Barakuda Starachowice 84 166
3. Salos Cortile Kielce 66 318
4. Korona-Swim Kielce 46 187
5. Foka Sandomierz 21 181
6. Unia Busko Zdrój 17 963
7. Delfin Połaniec 13 472
8. Wodnik Końskie 4 875
9. Orka MOSiR Kielce 3 871
10. Centrum Staszów 0

/kszo.info/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 2119 razy,
ostatnio: 2019-12-05 22:11:21
Skomentuj artykuł:
Powrót