Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-03-08

Stasiak bedzie grał w Ostrowcu

Drugoligowy Stasiak Opoczno rozegra pierwszy mecz rundy wiosennej w Ostrowcu Świętokrzyskim - poinformował w poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej na swojej oficjalnej stronie internetowej.
W sobotę prezydium zarządu PZPN, na prośbę prezesa Stasiaka Opoczno Mirosława Stasiaka, wyraziło zgodę na rozegranie pierwszego meczu rundy wiosennej sezonu 2003/2004 na stadionie w Ostrowcu Św. Zespół z Opoczna zagra 13 marca w Ostrowcu z Piastem Gliwice.


Zgoda Prezydium PZPN była potrzebna, ponieważ dopiero 30 marca na posiedzeniu zarządu Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Sportowa Spółka Akcyjna Stasiak Opoczno stanie się członkiem ŁZPN, a zarazem PZPN. Do tego czasu w rozgrywkach 2. ligi będzie uczestniczyło stowarzyszenie Stasiak Ceramika Opoczno. Spółka Stasiak, której głównym udziałowcem jest Mirosław Stasiak i ma w niej pełnię władzy, jest już zarejestrowana w sądzie, a stowarzyszenie Stasiak
Ceramika notarialnie przekazało jej drugoligową drużynę.


Szef drużyny z Opoczna nie mógł liczyć na wyrażenie zgody na przeniesienie drużyny do Ostrowca przez członków stowarzyszenia Stasiak Ceramika Opoczno. 18 lutego nadzwyczajne walne zebranie członków w głosowaniu nie zgodziło się na przeniesienie drużyny do Ostrowca.


Kolejny mecz na własnym boisku Stasiak rozegra 10 kwietnia z GKS Bełchatów, a więc już po prawdopodobnym zarejestrowaniu spółki w ŁZPN i PZPN.


Autor: Szymon Plewnia.

Źródło: PAP / LECHsport.pl.
/jareks/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13314 razy,
ostatnio: 2020-07-10 06:33:59
Skomentuj artykuł:
Powrót