Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-03-08

Akademia pływacka na "Rawszczyźnie"

Źródło: Urząd Miasta

Już od dziś Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczyna realizację zajęć sportowo-rekreacyjnych dla uczniów klas pierwszych i trzecich, dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Będą się one odbywać pod hasłem "Akademia Pływacka" i potrwają do 30 listopada.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Na zorganizowanie tych zajęć uzyskaliśmy  dofinansowanie w wysokości 90 tysięcy złotych. Gmina Ostrowiec Świętokrzyski organizuje współfinansowane ze środków ministerialnych zajęcia rekreacyjno - sportowe dla uczniów już od 2004 roku. Począwszy od 2006 roku zajmuje się tym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. - Zaproponowane zajęcia pod nazwą "Akademia Pływacka" składają się z czterech bloków. "Pierwszy Kontakt z Wodą" to propozycja dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, realizowana w formie dwóch dwunasto godzinnych kursów przeprowadzanych w terminach marzec - czerwiec oraz wrzesień - listopad.

"Pływam Coraz Lepiej" to z kolei propozycja dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych, realizowana w wymiarze jednej godziny lekcyjnej tygodniowo w okresie od marca do czerwca i od września do listopada. Dwa kolejne bloki ukierunkowane są na organizację czasu wolnego podczas letnich wakacji .

"Wakacje na Rawszczyźnie" to propozycja dla uczestników zorganizowanych form wypoczynku w mieście. Czekają ich pogadanki na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą i zasad zachowania na pływalni, nauka pływania oraz sprawdziany umiejętności pływackich.

"Wakacyjne Kursy Pływackie" będą skierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego. W ramach tego bloku odbędzie się dwanaście kursów nauki pływania dla zróżnicowanych wiekowo grup - poinformował dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Mariusz Rokita.
/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 19752 razy,
ostatnio: 2021-10-19 21:13:38
Skomentuj artykuł:
Powrót