Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-05-08

Zwycięstwo reprezentacji Polski podczas otwarcia hali

Polska 4-1 Brazylia

Źródło: Urząd Miasta

W ubiegły piątek odbyła się uroczystość otwarcia hali sportowo - widowiskowej przy ulicy Świętokrzyskiej. Główną atrakcją wieczoru był towarzyski mecz siatkarskich reprezentacji kadetów Polski i Brazylii, który był sprawdzianem przed turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata Juniorów. Spotkaniu przyglądało się ponad 3 tysiące ostrowieckich kibiców, którzy wypełnili ostrowiecką halę i zapewnili wspaniały sportowy doping.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Reprezentacja Polski juniorów zwyciężając z Brazylią 4:1 na ostrowieckiej arenie uznała nasz obiekt za szczęśliwy dla polskiego sportu.  Takie zdanie wyraził między innymi trener polskich siatkarzy Mariusz Sordyl. Polacy przeważali od początku i pewnie zwyciężyli w czterech setach. Jeden zakończył się zwycięstwem Brazylijczyków, którzy przebywają w naszym kraju na zgrupowaniu. Spotkaniu towarzyszyły świetna oprawa i wspaniały doping, za co na konferencji prasowej dziękował prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Wilczyński.

Podczas otwarcia prezydent miasta podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w budowę nowoczesnej hali sportowo - widowiskowej przy ulicy Świętokrzyskiej. Wręczył on pamiątkową statuetkę posłowi Zbigniewowi Paceltowi, który był jednym z pomysłodawców i osób wspierających inwestycję.

- W 2005 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim narodziła się idea budowy hali, w 2006 roku podpisałem umowę na jej budowę, a już w 2011 wszyscy uczestniczymy w jej uroczystym otwarciu. Po drodze spotkaliśmy wiele życzliwych osób, które pomagały władzom Ostrowca Świętokrzyskiego, aby marzenie wielu pokoleń sportowców z tego miasta mogło się spełnić. Dzisiaj, stojąc tu przed wami mówię wszystkim życzliwym tej idei - dziękuję. Dziękuję wykonawcom, projektantom, pracownikom Urzędu Miasta, zaangażowanym w pracę przy tej inwestycji. Dziękuję osobom życzliwym w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Banku Gospodarstwa Krajowego. Szczególne podziękowania kieruję do posła Zbigniewa Pacelta. To piękny obiekt, mam nadzieję, że to co będziemy tu oglądać w następnych latach, będzie przynosić chwałę naszemu miastu i polskiemu sportowi - mówił prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Wilczyński.

Swoje uznanie dla władz miasta i prowadzonych inwestycji oraz marki miasta jako ośrodka sportu i rekreacji wyraził prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.
- Rzadko się zdarza, że mogę być w mieście, które tak wiele zrobiło dla polskiego sportu i ruchu olimpijskiego. To trzeci obiekt sportowy wybudowany tu dla polskich sportowców. W imieniu rodziny olimpijskiej i władz PKOl pragnę podziękować wszystkim, że możemy tu dziś być, cieszyć się i mieć nadzieję, że właśnie w Ostrowcu Świętokrzyskim będziemy gościć olimpijczyków i reprezentacje narodowe. Zwłaszcza serdecznie dziękuję gospodarzom miasta za zaangażowanie i życzę, aby ten obiekt służył wszystkim, którzy kochają sport.

Swego wzruszenia nie krył również poseł Zbigniew Pacelt.
- W 2004 roku, kiedy otwieraliśmy w podobny sposób pływalnię powiedziałem, że to co wydawało się niemożliwe, stało się możliwe. Dzisiaj powiem tak - w Ostrowcu wszystko jest możliwe. Życzę wszystkim, którzy będą aktorami na tej arenie, dużo sukcesów, a kibicom wiele emocji. Dziękuję tym, którzy przyczynili się do tego, że dzisiaj mamy taką halę.

W uroczystości otwarcia hali wziął również udział biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który poświęcił obiekt.

Przypomnijmy, że hala sportowo - widowiskowa została uznana za obiekt strategiczny dla sportu polskiego, dzięki czemu Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało 20 milionów złotych dotacji na jej budowę.  Powstała w sąsiedztwie miejskiego stadionu sportowego KSZO hala przystosowana jest do rozgrywania zawodów sportowych rangi międzynarodowej, a także wysokiej rangi imprez kulturalnych i wystawienniczych. Oprócz głównego boiska sportowego i widowni, w jej skład wchodzą także dodatkowe sale sportowe, kompleks pomieszczeń usługowych (tj. przebieralnie, zespoły sanitarne, pierwszej pomocy, masażu, odnowy biologicznej a także pokoje trenerów i wielofunkcyjne pomieszczenia usługowe widowni m.in. z zapleczem dla osób niepełnosprawnych). Parking na około 100 miejsc zostanie wybudowany naprzeciwko, na placu, który gmina kupiła od zakładu energetycznego.
/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 20756 razy,
ostatnio: 2021-10-15 01:47:50
Skomentuj artykuł:
Powrót