Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-06-20

Dużo znaków zapytania w KSZO przed nowym sezonem


W środę, 22 czerwca, na Radzie Nadzorczej, a później na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy powinny zapaść ważne decyzje, dotyczące przyszłości drugoligowego KSZO Ostrowiec.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Po spadku do drugiej ligi KSZO znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Odchodzi trener Czesław Jakołcewicz, któremu 30 czerwca wygasa umowa z ostrowieckim klubem. W środę rezygnację ze swojej funkcji złoży Piotr Zieliński, pełniący obowiązki prezesa KSZO.


Z ostrowieckim zespołem pożegna się też większość zawodników, którzy grali w pierwszej lidze. Odeszli już trzej Serbowie - Goran Cokorilo, Nikola Kolarov i Igor Pavlović. Jakub Cieciura, któremu 30 czerwca kończy się umowa, zasilił Olimpię Grudziądz. Na pewno odejdzie Wahan Geworgian, który ma oferty z Polski i zagranicy. Na brak propozycji nie narzeka Mateusz Mąka, chociaż on ma jeszcze ważny kontrakt z KSZO. W kręgu zainteresowań Olimpii Grudziądz jest Radosław Kardas, wkrótce zapewne zostaną rozwiązane umowy z Pape Samba Ba i Damianem Nawrocikiem.


Zespół trzeba będzie zbudować od podstaw, ale na razie jest wiele znaków zapytania, dotyczących jego dalszego funkcjonowania. W środę powinno się wyjaśnić, w jakim kierunku pójdzie KSZO, czy zostanie drugoligowy zespół, a drużyna rezerw zostanie zlikwidowana, o jakie cele w zbliżającym się sezonie będzie walczyć ostrowiecka ekipa. Pilnie trzeba też znaleźć trenera, ponieważ 27 czerwca piłkarze KSZO powinni wznowić treningi i rozpocząć przygotowania do rozgrywek w drugiej lidze.
//dor/, /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 32558 razy,
ostatnio: 2021-10-19 16:59:40
Skomentuj artykuł:
Powrót