Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-07-22

Tylko dwa mecze KSZO "podwyższonego ryzyka"


We wtorek policja skierowała do klubu opinię dotyczącą spotkań, jakie przyjdzie rozegrać ostrowczanom na boisku przy ulicy Świętokrzyskiej. Wynika z niej, że kibice mogą liczyć na mniej utrudnień związanych z zakupem biletów i wejściem na stadion niż miało to miejsce w minionym sezonie.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
15 - kolejka: KSZO Ostrowiec - GKS Katowice17 - kolejka: KSZO Ostrowiec - Sandecja Nowy Sącz

Z opinii policji, dla kibiców najważniejszą informacją jest ta, że spośród dziewięciu spotkań jakie podopiecznym trenera Czesława Jakołcewicza przyjdzie rozegrać w Ostrowcu, tylko dwa zostały opatrzone klauzulą "podwyższonego ryzyka".
- Dla nas jako klubu mecze podwyższonego ryzyka wiążą się między innymi z większą liczbą ochrony, jaką musimy zapewnić przy organizacji takiego spotkania. To się tyczy również policji, która musi obstawiać mecz w większej sile. Kibice natomiast, głównie odczuwają to przy kasach, gdzie spisywane są dodatkowe informacje niezbędne do wejścia na stadion i jego identyfikacji - tłumaczy sternik ostrowieckiego klubu, Piotr Zieliński.
Meczami podwyższonego ryzyka uznano dwa ostatnie spotkania w rundzie jesiennej sezonu 2010/2011. W meczu 15 kolejki, KSZO zmierzy się 6 listopada z GKS Katowice, natomiast 20 listopada w meczu 17 kolejki rywalem ostrowczan będzie zespół Sandecji Nowy Sącz. Na tych spotkaniach będą obowiązywały zaostrzone zasady odnośnie sprzedaży biletów jak i samego wpuszczania kibiców na stadion.
KSZO W TELEWIZJI
Znane są już dokładne terminy trzech pierwszych spotkań, jakie KSZO rozegra na własnym stadionie. Wszystkie te mecze rozgrywane będą w soboty o godzinie 19. Tak więc inauguracyjny pojedynek podopieczni Czesława Jakołcewicza rozegrają 31 lipca, w meczu 3. kolejki 14 sierpnia zmierzą się z Dolcanem Ząbki a 28 sierpnia na stadionie w Ostrowcu pojawi się ekipa Warty Poznań. Dobrą informacją dla ostrowieckich kibiców jest fakt, że w niedzielę 8 sierpnia telewizja TVP Sport przeprowadzi transmisję z pierwszego wyjazdowego spotkania z Pogonią Szczecin. Początek studia zaplanowano na godzinę 19, natomiast sam mecz rozpocznie się piętnaście minut później.
/Rafał SOBOŃ, 22 lipca 2010, 11:07/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10474 razy,
ostatnio: 2020-08-08 12:42:25
Skomentuj artykuł:
Powrót