Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-07-19

Pani sędzia na boisku

      Pani Aleksandra Rogus z Ostrowca zdała pomyślnie egzaminy i od nowego sezonu będzie prowadziła mecze piłkarskie. Została pierwszą sędzią w okręgu kieleckim. W czwartek, pani Ola poprowadziła (jako sędzia główny) swój pierwszy w życiu mecz.


    Kibice oglądający turniej piłkarski na Ogrodach, z niedowierzaniem patrzyli w czwartek na młodą, ładną dziewczynę w czarnym sędziowskim stroju, która wyprowadzała zespoły na boisko.


    -Popatrzcie, dziewczyna sędziuje mecz - mówił jeden z kibiców do swego sąsiada.


    Pani sędzia wzbudziła na Ogrodach spore zainteresowanie. Obok stadionu zjawiło się też kilkunastu jej kolegów po fachu. Wszyscy trzymali za nią kciuki. Był też obecny przewodniczący sekcji terenowej związku sędziowskiego, Stanisław Adamski.


    - Czekaliśmy wiele lat na kobietę.

    Mieliśmy nadzieję, że kiedyś dziewczyna odważy się wybiec z gwizdkiem na boisko. I doczekaliśmy się. Przyznam się, że z niecierpliwością czekałem na wyniki egzaminu sędziowskiego w Kielcach. Pani Oli poszło bardzo dobrze. Zdała wszystkie egzaminy i może już sędziować mecze. Mamy nadzieję, że za jej przykładem pójdą inne panie.


    Przed swoim pierwszym meczem pani sędzia otrzymała kwiaty i gromkie brawa. Sam mecz poszedł jej bardzo dobrze. W nowym sezonie ma prowadzić mecze ligi powiatowej, trampkarzy i juniorów. Najprawdopodobniej będzie też sędziowała w przyszłości mecze pań, bowiem dochodzą słuchy, że w Kielcach i w Opatowie powstają zespoły kobiece./ fk /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 26157 razy,
ostatnio: 2020-07-11 19:33:58
Skomentuj artykuł:
Powrót