Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-03-22

Młode siatkarki AZS poza burtą

      Na naprawdę bardzo wysokim poziomie stał rozgrywany od piątku do niedzieli w hali Zespołu Szkół Ekonomicznych ćwierćfinałowy turniej mistrzostw Polski kadetek w siatkówce. Podopieczne Mariusza Rokity stoczyły zacięte boje i mimo porażek, a także wywalczenia ostatniego miejsca w tabeli, zasłużyły na spore brawa.


    Nasze dziewczęta przegrały 2:3 ze Skawą Wadowice, 0:3 z MKS Łańcut i 2:3 z VIS Skierniewice. W pozostałych spotkaniach zanotowaliśmy następujące rezultaty: MKS Łańcut - VIS 3:2, VIS - Skawa 3:1, Skawa - MKS Łańcut 3:2. Ostateczna klasyfikacja turnieju:

1.MKSłańcut 3 5 8:5

2.VIS Skierniewice 3 5 8:6

3.Skawa Wadowice 3 5 7:7

4.AZS WSBiP Ostrowiec 3 3 4:9


Zespół akademiczek występował w następującym składzie: Monika Ćwiklińska, Aleksandra Strzelec, Małgorzata Pocheć, Beata Bielecka, Joanna Szymańska, Joanna Dorociak, Natalia Sybert i Joanna Błaszczyk (obie wypożyczone z UKS "5" Sandomierz), Milena Pater/b>.


    -Pomimo, iż nie udało się dziewczętom awansować do półfinałów, to jestem zadowolony z ich postawy - mówi trener, Mariusz Rokita. -Na pewno w ten zespół warto dalej inwestować.


    Nagrody dla najlepszych zespołów wręczał wicestarosta, Wojciech Siporski.


    Za tydzień kolejne zmagania naszych siatkarek, gdyż juniorki wyjeżdżają na półfinałowy turniej MP do Gdańska. Natomiast za dwa tygodnie dojdzie w Ostrowcu w hali KSZO do pierwszego turnieju barażowego o awans seniorek do II ligi. Tak więc emocji nad i pod siatką będziemy mieli naprawdę sporo.

/ D.Kisiel /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 24557 razy,
ostatnio: 2020-07-15 07:45:54
Skomentuj artykuł:
Powrót