Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-05-26

Kowal zawinił, cygana chcą wieszać


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      W dniu 8 maja br. Urząd Skarbowy zawiadomił Prokuraturę Rejonową w Ostrowcu Świętokrzyskim o skierowaniu aktu oskarżenia przeciwko dyrektorowi SPN KSZO. Urząd Skarbowy zarzuca mu popełnienie przestępstwa skarbowego z art. 77 par. 1 Kodeksu karnego skarbowego.

      W okresie od września 2002 do 20 stycznia 2003 roku, jako osoba odpowiedzialna w będącym płatnikiem SPN KSZO, dyrektor nie wpłacał na konto Urzędu Skarbowego pobranych od podatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. W poszczególnych miesiącach były to różne kwoty: m.in. 140 tys., 34 tys., 39 tys. i 41 tys. złotych.

      - Przed sądem nie będzie oskarżał prokurator, lecz odpowiedni pracownik Urzędu Skarbowego - mówi prokurator rejonowy w Ostrowcu. Prokuratura została zawiadomiona o tym fakcie, gdyż taki obowiązek wynika z przepisów. Prokurator może bowiem, w każdym momencie, każdą sprawę sprawdzoną przez Urząd Skarbowy, czy też Urząd Kontroli Skarbowej objąć nadzorem.


    Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu, Wiesław Świątek potwierdził uzyskane przez naszą gazetę informacje.

      - Nie jest to jedyna sprawa tego typu prowadzona przez nasz urząd - mówi naczelnik - Rocznie nasz urząd prowadzi kilkanaście takich spraw. W toku postępowania stwierdziliśmy fakt popełnienia przestępstwa, stąd akt oskarżenia. Sprawę będzie rozpatrywał Sąd Rejonowy w Ostrowcu.


    Naczelnik dodaje, że klub nie doprowadzał w omawianym okresie zaliczek na poczet podatku dochodowego. Z tego, co jest mu wiadome, SPN KSZO w dalszym ciągu nie udało się przezwyciężyć kłopotów finansowych.

      - Cóż mogę na to powiedzieć - mówi dyrektor - To, że klub ma problemy finansowe, wiadomo nie od dziś. Brakuje pieniędzy dosłownie na wszystko. Gdybyśmy nie zapłacili wynagrodzeń, to przecież byłoby jeszcze gorzej. Nasze kłopoty ostatnio jeszcze bardziej się pogłębiły, a to za sprawą strajku piłkarzy. Teraz praktycznie nie ma żadnych wpływów finansowych.


    Oskarżonemu grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych, albo kara pozbawienia wolności do lat dwóch, albo jeszcze obie kary jednocześnie.

      Wiesław Rogala

     
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12752 razy,
ostatnio: 2020-07-11 21:50:50
Skomentuj artykuł:
Powrót