Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-05-26

Śląsk Wrocław - bankructwo, czy upadłość?


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Kto kupi wolne miejsce w II lidze?

      Jak donosi większość dolnośląskich gazet, prezes drugoligowego Śląska Wrocław - Jan Caliński - przedstawił właścicielom klubu wniosek o zamiarze ogłoszenia upadłości Sportowej Spółki Akcyjnej Śląsk Wrocław. Decyzja, czy dojdzie do upadłości zapadnie 9 czerwca na posiedzeniu akcjonariuszy. Śląsk od dawna nie ma pieniędzy. Wrocław nie stać na profesjonalną piłkę.

      Dochodzą nas słuchy, że nawet, jeśli Śląsk utrzyma się w II lidze, to i tak niewykluczone, że w ogóle wystartuje w tej klasie rozgrywkowej, gdyż może mieć problemy z uzyskaniem licencji PZPN. Śląsk zalega fiskusowi i ZUS-owi 2,1 mln zł. Co prawda może się ubiegać o umorzenie tego długu, ale musiałby wpłacić do połowy czerwca 700 tys. zł, których nie ma w kasie klubu.


    Prawdopodobne też jest to, że oba wrocławskie kluby - Śląsk i Polar połączą się, a sponsorem tak skonstruowanego piłkarskiego tworu będzie nowy właściciel firmy Polar - Whirpool. A może Śląsk zdecyduje się na sprzedaż swego miejsca w II lidze, oczywiście pod warunkiem, że nie spadnie z tej klasy rozgrywek...?

      /dak/
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13199 razy,
ostatnio: 2020-07-14 21:11:29
Skomentuj artykuł:
Powrót