Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-08

Siódme miejsca Łukasza Leszczyńskiego i Mateusza Góry

      W minioną sobotę pierwszą serią XVI Wyścigu po Ziemi Lubartowskiej o Puchar Starosty Lubartowskiego zainaugurowali sezon kolarze PKS "COR" Ostrowiec. Start i meta wyścigu mieściła się w miejscowości Michów.


    Barwy naszego klubu reprezentowali Łukasz Leszczyński wśród juniorów młodszych oraz Kamil Zieliński i Mateusz Góra wśród młodzików.

      Dla nas najistotniejszym, bo też pełnym emocji, był wyścig młodzików. Nasz Kamil Zieliński od startu nadawał ton peletonowi. Nic więc dziwnego, że na 15 kilometrze zainicjował i to z powodzeniem - wraz z czterema innymi kolarzami - ucieczkę, która dojechała do mety. Niestety, bez naszego zawodnika. Na 2 km przed metą, kiedy szykował się z kolegą z grupy Azalia Brzoza Królewska do finiszu (zapewne by go wygrał, gdyż zachował najwięcej sił!) awaria przedniej przerzutki uniemożliwiła mu kontynuowanie wyścigu. Ostatecznie, Kamil nie ukończył zawodów.

      Siódme miejsce zajął za to Mateusz Góra, który rozkręcał się z kilometra na kilometr. Początkowo jechał z tyłu. W końcowej fazie wyścigu znacznie jednak przyspieszył i przyprowadził na metę drugą grupę kolarzy.


    Działacze "COR" są także zadowoleni ze startu Łukasza Leszczyńskiego, któremu jeśliby tylko nie zabrakło pewności w decydującej fazie wyścigu, to na pewno stanąłby na pudle.

      Tak więc kolarskie koty za płoty... W niedzielę kolarze "COR-u" pojechali na wyścig do Zamościa. Niestety, nie sprawdzili formy, gdyż organizatorzy w ostatniej chwili odwołali zawody, a to z powodu złych warunków atmosferycznych i padającego śniegu. Wyścig zamojski został przełożony na inny termin i zostanie rozegrany w podlubelskich Wilkołazach.


   
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11809 razy,
ostatnio: 2020-07-13 08:53:39
Skomentuj artykuł:
Powrót