Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-26

Czy odrodzi się boks w Ostrowcu?

      Mirosław Nowocień brązowym medalistą mistrzostw Polski Z tarczą wrócili z mistrzostw Polski juniorow w boksie młodzi pięściarze KSZO. Z tarczą, a konkretnie z brązowym medalem, który wywalczył w wadze do 91 kg Mirosław Nowocień.


    Mirek w drodze po brąz pokonał w ćwierćfinale Metycha z MORS Dębica 7:3. W półfinale uległ 10:18 Załodze z Gwardii Warszawa. Inni nasi zawodnicy ukończyli zawody na walkach ćwierćfinałowych. Hubert Mizera (81 kg) niespodziewanie przegrał przed czasem z Rejmakiem z Rybnika, a Przemysław Głowacz (71 kg) uległ 3:13 Ostaszewskiemu z Sokoła Piła.


    -Medal zdobył ten, na którego najmniej liczyliśmy, ale tak już w boksie jest, że wiele zależy od losowania i układu walk - mówi trener, Tadeusz Niezgoda. -Nasz faworyt, Hubert Mizera, natrafił na silnego, ostro bijącego rywala. Mim, iż zainkasował mocny cios, starał się odmienić losy walki. Także rywal Przemka Głowacza był poza jego zasięgiem. W sumie występ naszych chłopców oceniam pozytywnie. Wywalczyli oni dla województwa świętokrzyskiego 21 pkt. Przede wszystkim cieszy jednak medal, który KSZO zdobył po wielu latach oczekiwań.


   
/D.Kisiel/
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16490 razy,
ostatnio: 2020-07-13 20:28:10
Skomentuj artykuł:
Powrót