Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-26

Żeglarskie nowości

      Każdego roku na wiosnę, w Warszawie odbywa się spotkanie wszystkich zainteresowanych żeglarstwem. Na Targach Sportów Wodnych i Rekreacji "Wiatr i Woda" obecni są producenci sprzętu wodniackiego, projektanci, firmy czarterowe, znane i mniej znane firmy handlowe, działacze i organizatorzy żeglarstwa oraz, oczywiście, żeglarze. Oferta dla osób chcących uprawiać żeglarstwo była tego roku wyjątkowo bogata choć nowości zwalających z nóg nie stwierdziliśmy. Można już w naszym kraju czuć się europejczykiem, przynajmniej w trakcie targów "Wiatr i Woda". Na targach nie zabrakło naszych żeglarzy. Na razie jeszcze nie w charakterze wystawców, ale kto wie jak to będzie w przyszłości. Dla ostrowieckich zejmanów wizyta na targach to nie tylko śledzenie nowości żeglarskich, to również okazja do spotkań z osobami "rządzącymi" żeglarstwem w Polsce. Była okazja by porozmawiać o nowych przepisach szkoleniowych z przedstawicielami Zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego. O planach startowych pogadano z Mateuszem Kusznierewiczem, a o nowych projektach regatowych z Romanem Paszke. Przypomnę, że obaj są honorowymi członkami ostrowieckiego jachtklubu.


    Z kapitanem Michałem Jaworskim - rzeczywistym członkiem tegoż klubu omawiano plany żeglowania morskiego w nadchodzącym sezonie.


    No i właśnie: nadchodzący sezon... Co czeka nasz zasłużony jachtklub w nadchodzącym roku? Czarne chmury się zbierają. Mimo bardzo skrupulatnie prowadzonej gospodarki finansowej środków na utrzymanie jachtklubu ciągle brakuje. Bardzo realna stała się groźba "wykwaterowania" żeglarzy ze stanicy na Romanowie. Miejsce które każdemu ostrowiakowi od lat kojarzy się żeglarstwem może zmienić właściciela. Stanica, która powstała dla żeglarzy, którą blisko ćwierć wieku się opiekują i z niej korzystają została przez syndyka PBMiK przeznaczona do sprzedaży. Nie wszystkie prawa rynku mogą się podobać, ale cóż....


    Żeglarze - ludek twardy- nie poddają się i próbują robić, co mogą , by bazę uratować. Jednym z takich działań jest organizacja kursu żeglarskiego, który mimo że najtańszy w województwie przynosi jakieś dochody i pozwala znacznie wzmocnić klubową kasę. Zainteresowani kursem mogą uzyskać bliższych informacji pod tel.: . Żeglarskie plany ostrowiaków na rok 2002 to oczywiście rejsy mazurskie, to tradycyjne rejsy klubowe, to być może obóz żeglarski dla młodzieży i rejs morski. Pozostaje życzyć im wykonania planów i ... stopy wody pod kilem.

/D.Kisiel/
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13305 razy,
ostatnio: 2020-07-13 22:31:27
Skomentuj artykuł:
Powrót