Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-18

KSZO na dywaniku

      * SPN KSZO na dywaniku Wydziału Dyscypliny PZPN

      * Prezes nie może zasiadać na ławce rezerwowych

      * Możliwa kara: od upomnienia do 100 tys. zł!


      Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej w miniony czwartek wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko SPN KSZO za zakłócenia porządku podczas spotkania 18 kolejki I ligi z Górnikiem Zabrze i w konsekwencji przerwania meczu z powodu rzucenia na płytę boiska materiałów pirotechnicznych. Działacze centrali zapoznali się z pomeczowym protokołem sędziego i obserwatora meczu. Jak się dowiedzieliśmy, podobny incydent miał miejsce w trakcie meczu Stomil Olsztyn - Śląsk. Decyzje o tym, czy KSZO i Stomil zostaną ukarane zapadną 21 marca, kiedy to na dywaniku Wydziału Dyscypliny PZPN będą musieli się stawić i złożyć stosowne wyjaśnienia działacze SPN KSZO.


    Według naszych informacji, PZPN nie traktuje wydarzeń w Ostrowcu jako typowo chuligańskich. Klub dotychczas słynął w całej Polsce z wyjątkowej, sportowej atmosfery na stadionie. Ponadto, po tym, jak rzucono race na murawę klub przedsięwziął wszystkie środki, by już nigdy to się nie powtórzyło. Najbardziej więc spodziewana karą dla KSZO jest upomnienie. Raczej nie wchodzi natomiast w grę - w myśl gradacji kar - nagana pieniężna, która w takich przypadkach wynosi od 20 do 100 tys. zł.


      Podczas posiedzenia WD PZPN, wyjaśniono również, czy prezes zagłębia Lubin - Zb.Kardela mógł zasiąść na ławce rezerwowych podczas meczu w Olsztynie. Ponieważ prezes tłumaczył swe postępowanie nieznajomością przepisów zakazujących takie praktyki, została z nim przeprowadzona jedynie rozmowa ostrzegawcza.


      /D.Kisiel/
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16146 razy,
ostatnio: 2021-02-27 00:45:52
Skomentuj artykuł:
Powrót